– Wracamy do tego, co robiliśmy jeszcze na początku lat 90-tych – mówi Grzegorz Rogaliński, prezes SAP Polska. Przypomina, że przez ostatnie kilkanaście lat rozwiązania do bieżącego zarządzania przedsiębiorstwem i aplikacje analityczne, z powodu ograniczeń technologicznych, funkcjonowały niezależnie od siebie, co przekładało się negatywnie na czas niezbędny do przygotowywania analiz. - To nie zaspokajało potrzeb klientów – mówi Rogaliński.

Dlatego SAP od kilku kwartałów promuje narzędzie (platformę SAP HANA) pozwalające na wielokrotnie szybsze przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym (przez internet, czyli w chmurze) co, w ocenie jej twórców, pozwala na tworzenie zupełnie nowych scenariuszy biznesowych. – Biznes potrzebuje szybciej otrzymywać dane aby działać sprawniej i poprawiać wyniki. Platforma SAP HANA pozwala radykalnie zmienić sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa – wskazuje Rogaliński.

SAP Business Suite, działający na bazie SAP HANA, to specjalny pakiet produktów informatycznych pozwalających przedsiębiorstwom na korzystanie z aplikacji SAP w modelu zdalnym (usługowym). -  Będziemy zachęcać naszych 600 klientów w Polsce, żeby migrowali z dotychczasowych systemów – twierdzi przedstawiciel SAP Polska. Ujawnia, że spółka już rozmawia z 80 klientami, którzy są zainteresowani korzystaniem z platformy SAP HANA, czyli wejściem w chmurę. Niektórzy z nich, jak PGNiG czy CEDC już korzystają lub wdrażają nowy produkt. Jest on dedykowany zarówno dużym korporacjom jak i mniejszym klientom korzystającym z produktu SAP Business One. Usługi dla tego segmentu sprzedawane są przez partnerów SAP Polska. Pierwsi trzej (firmy Altab, CompuTec i SUPREMIS) już włączyli do oferty rozwiązania analityczne dla MSP bazujące na SAP HANA.