Dalszy wzrost liczby użytkowników ( głównie abonamentowych, kupujących smartfony), rozszerzenie zasięgu własnej sieci 4G do 73 proc. populacji i jej wykorzystania do przeglądania zasobów Internetu, w tym odtwarzania filmów, a także – choć w mniejszym stopniu – wpływy z kontraktów z operatorami wirtualnymi, przyczyniły się w 2014 roku do wzrostu przychodów P4, operatora sieci Play.
P4 2014 r. najmłodsza z czterech sieci komórkowych w kraju zakończyła z 12,28 mln aktywnych kart SIM, powiększając statystyki w ciągu dwunastu miesięcy o 1,55 mln. W zestawieniu z danymi opublikowanymi jakiś czas temu przez Główny Urząd Statystyczny, Play osiągnął tym samym 21,3-proc. udział w rynku.
Około trzy czwarte nowych aktywacji telekomu to aktywacje z usługą mobilnego Internetu LTE, która stała się flagową technologią firmy odkąd w 2014 r. wygrała częstotliwości z zakresu 1800 MHz i rozbudowuje w oparciu o nie własną sieć 4G. Odsetek ten odpowiada mniej więcej odsetkowi smartfonów obsługujących sieć 4G sprzedawanych przez Play. Ostatecznie, telekom podał we wtorek, że w grudniu 2014 r. obsługiwał około 1 mln aktywnych użytkowników LTE.
Podobnie jak to miało miejsce w przypadku innych operatorów zanotował przy tym poprawę struktury użytkowników na rzecz klientów kontraktowych, których udział wzrósł do 47,3 proc. z 44,4 proc. przed rokiem. Inaczej mówiąc, w grudniu ub.r. telekom obsługiwał 5,81 mln kart SIM post-paid.
W ubiegłym roku jego oferta Formuła Rodzina cieszyła się szczególną popularnością. Jako jedyny operator wpisany jest bowiem na listę firm wspierających kampanię prorodzinną, której narzędziem jest wprowadzona przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - Karta Dużej Rodziny. Rodziny wielodzietne mogą liczyć w Play na kilkudziesięcioprocentowy rabat.