Kino Polska TV zamierza zacząć wprowadzać go do szerokiej dystrybucji jesienią tego roku, na razie we współpracy z Eutelsatem nadaje go z satelity Hotbird w wersji demo. Kanał jest też w dystrybucji w Vodafone Portugal. Stacja nadaje seriale dokumentalne, koncerty, filmy i relacje sportowe. Ma być sprzedawana klientom operatorów telewizyjnych jako stacja premium niezależna od pakietów premium kanałów FilmBox, także należących do Kina Polska TV. Spółka na razie nie podaje kosztów uruchomienia projektu, ma on jednak dzięki przychodom z tzw. gniazdek (od operatorów) oraz z subskrypcji zarabiać na siebie od momentu startu. Kanał 4K jest drogi w utrzymaniu m.in. z uwagi na koszty nadawania, bo wymaga bardzo dużej przepustowości – trzy razy więcej niż kanał HD i osiem razy więcej niż stacja nadawana w standardowej rozdzielczości. Kino Polska szacuje, że w całej Europie jest już 7 mln telewizorów do odbierania obrazu w 4K.

Spółka czeka także na decyzję KRRiT o tym, jakie kanały mają się znaleźć na nowym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Niewykluczone, że zaoferuje tam nowy kanał (ma już 41 proc. udziałów w nadającej tam Stopklatce TV), w tym z partnerem.

29 września Kino Polska przemianuje też swoje stacje FilmBox Extra (na FilmBox Premium) oraz FilmBox HD na Film Box Extra HD. Poza tym nie planuje uruchamiania nowych stacji. – Skupiamy się na zwiększaniu dystrybucji na nowych rynkach i planujemy rozwijanie jej o kolejne – mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kina Polska TV. Kanały FilmBox weszły ostatnio do dystrybucji u operatorów na Węgrzech, w Serbii, Bułgarii, na Łotwie oraz na terenie Bośni i Hercegowiny.