Wsparcie ma być udzielone m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych, telewizji i prasy. Jak podkreśla spółka, władze Kijowa umożliwiły również premierę projektu w centrum miasta. Odbędą się też dwie konferencje - technologiczna oraz inwestycyjna w kluczowych hubach technologicznych Kijowa.

Spółka podkreśla, że dzięki wizycie oraz wielu spotkaniom zorganizowanym przy udziale Fundacji „Otwarty Dialog" z lokalnymi politykami, przedstawicielami fundacji wspierających ofiary katastrofy, przedstawicielami mediów oraz potencjalnych partnerów technologicznych związanych z prezentacją, Chernobyl VR Project otwiera drogę do rozpoczęcie współpracy biznesowej również przy kolejnych projektach aplikacji wirtualnej rzeczywistości. „Szczególnie interesujące wydają się być wątki związane z turystyką oraz edukacją świata na temat wydarzeń mających miejsce w ostatnim czasie na Ukrainie" – czytamy w raporcie.

The Farm 51 podkreśla, że Chernobyl VR Project łączy świat wirtualnej rzeczywistości ze światem aplikacji edukacyjnych. To wirtualna wycieczka i wirtualne muzeum Czarnobyla i Prypeci - przeznaczone na urządzenia VR, takie jak Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR oraz mobilne, takie jak Samsung Gear VR. Przedstawiciele notowanej na NewConnect spółki kilkakrotnie odwiedzili miejsce katastrofy, przygotowując projekt i zbierając materiały.