Sygnity podpisało niedawno umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na centralny system bankowy. Czy segment bankowo-finansowy będzie coraz więcej ważył w waszym portfelu?
Tak, tego oczekujemy. Aktualnie prowadzimy rozmowy dotyczące nowych projektów z kilkoma kolejnymi klientami i mamy nadzieję, że w najbliższym czasie poinformujemy rynek o nowych kontraktach.
Czy w obliczu obciążenia sektora bankowego dodatkowymi podatkami instytucje finansowe są w ogóle skłonne inwestować w nowe technologie i systemy IT?
Paradoksalnie to właśnie teraz skłonność do zwiększania efektywności biznesu i szukania nowych rozwiązań oraz oszczędności przez instytucje finansowe jest większa. Konkurencja pomiędzy bankami rośnie i muszą się one wyróżniać, by pozyskiwać nowych klientów i wzmacniać swoją pozycję rynkową. Ponadto konieczność implementacji niektórych regulacji prawnych tworzy sytuację, w której banki będą korzystać z usług firm IT, żeby dopasować swój biznes do nowej legislacyjnej rzeczywistości. My – jako Sygnity – jesteśmy gotowi na to, żeby dostarczać naszym klientom rozwiązania, które uwzględniają najważniejsze zmiany w przepisach.
Czynnikiem, który powoduje, że liczba projektów IT na rynku może być mniejsza niż w poprzednich latach, jest narastająca konsolidacja sektora bankowego. Jednocześnie jest to szansa na ciekawe projekty integracyjne. Sygnity w ciągu ostatnich kilku lat brało udział w zasadzie we wszystkich największych projektach informatycznych związanych z konsolidacją sektora bankowego. Takie doświadczenie to ogromna wartość i szansa dla naszej firmy na udział w kolejnych tego typu projektach.