Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.06.2016 07:00 Publikacja: 30.06.2016 07:00
Foto: materiały prasowe
Dodaje, że dalsza ekspansja spółki będzie dotyczyć zarówno segmentu IT, jak i RTV, AGD oraz zabawek. W grę wchodzą przejęcia. – Rozmawiamy z podmiotami krajowymi i zagranicznymi – potwierdza prezes. Z kolei w rozwoju organicznym ma pomóc nowe centrum logistyczne, dzięki któremu spółka chce jak najwięcej zyskać na obsłudze szybko rosnącego rynku e-commerce.
AB jest czołowym graczem w regionie. Jednym z jego konkurentów jest giełdowa ABC Data. Między spółkami zrobiło się gorąco, a impulsem do sporu stały się wypowiedzi szefowej ABC Daty Ilony Weiss na temat AB. – Te wypowiedzi bardzo negatywnie nas zaskoczyły. Mieliśmy wrażenie, że pani prezes wielokrotnie myli spółki – mówi szef AB. Odnosi się m.in. do stwierdzenia, że ABC Data zdecydowanie wygrywa z AB na rynku polskim. – Brzmi to jak prowokacja lub żart – mówi Przybyło, przytaczając dane za I kwartał 2016 r. – Fakty są takie, że to AB zdecydowanie wygrywa z ABC Datą, realizując w Polsce przychody o 12 proc. wyższe przy 16-proc. niższym kapitale pracującym, zapasach niższych o 12 proc. i o połowę niższym zadłużeniu jednostkowym – mówi. Wytyka też ABC Dacie, że gros zysków wypłaca w postaci dywidendy, zamiast inwestować w rozwój biznesu. Ta nie pozostaje dłużna.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Lawinowy wzrost ataków i lekceważenie zagrożeń cybernetycznych uderzają w fundamenty gospodarki. Tamę temu postawić mają nowe regulacje. Jeszcze w tym kwartale zakończy się rządowy etap prac nad projektem ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas