UKE: konsultacja dokumentacji przetargu na pasmo zwolnione przez Orange Polska

W poniedziałek Orange Polska zwolnił pasmo 450 MHz i zakończył świadczenie usługi dostępu do internetu z jej wykorzystaniem - poinformował dziś na blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik telekomu. Orange starał się o wydłużenie rezerwacji pasma, ale zrezygnował z niej ze względu na cenę, jaką za prolongatę wyznaczył regulator (115 mln zł).

Publikacja: 18.04.2017 16:43

UKE: konsultacja dokumentacji przetargu na pasmo zwolnione przez Orange Polska

Foto: Fotolia

Także dziś Urząd Komunikacji Elektronicznej zaprosił branżę do konsultacji dokumentacji przetargu, w którym chce szybko rozdysponować pozostawioną częstotliwość (w sumie 9 MHz) na 15 lat.

UKE planuje, że przy ocenie ofert będą brane pod uwagę trzy kryteria: wiarygodność finansowa, konkurencyjność (tu ważne będzie m.in., czy oferent posiada pasmo 800 lub 900 MHz) i wysokość opłaty.

W sumie zdobyć można maksymalnie 450 punktów.

Kryterium cenowe pozostanie najistotniejszym. Jak podał UKE, minimalna wysokość kwoty deklarowanej za rezerwację została określona z uwzględnieniem wyceny dokonanej przez biegłego w ramach postępowania prowadzonego z wniosku Orange Polska o dokonanie rezerwacji na ponowny okres. "Kwota 56,35 mln wskazana została przez biegłego jako najniższy z trzech wariantów wyceny częstotliwości z pasma 450 MHz, oparty na wycenie bezpośredniej wartości tego pasma" - podał regulator.

Projekt konsultowanej dokumentacji przewiduje, że podmioty należące do jednej grupy kapitałowej, mogą złożyć tylko jedną ofertę.

Dokumentacja kosztować ma 1 tys. zł, a uczestnik przetargu będzie musiał wnieść wadium w wysokości 2,88 mln zł.

Urząd czeka na stanowiska 30 dni.

Technologie
Atende zamieniło straty w zyski. Akcje drożeją
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Technologie
Polskie firmy ciągle nie mogą wyjść z dołka
Technologie
yarrl z dużą umową. Akcje drożeją
Technologie
Telekomy rozwiną skrzydła w kolejnych kwartałach
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Technologie
Cloud Technologies przejmuje w Kanadzie
Technologie
Spyrosoft idzie jak burza. Akcje drożeją