Wise Device jest zainteresowana wykorzystaniem technologii XTPL w procesie naprawy defektów matryc do wyświetlaczy, powstałych jeszcze w trakcie produkcji. Plany wspólnych działań potwierdziła w wystawionym polskiej spółce liście intencyjnym.
- Często jeszcze podczas procesu produkcji wyświetlaczy ciekłokrystalicznych w warstwach przewodzących w matrycy wyświetlacza pojawiają się defekty, m.in. w formie przerwanych połączeń elektronicznych. Istniejąca dziś na świecie technologia takiej lokalnej naprawy tego typu defektów opiera się na technologii Laser Chemical Vapour Deposition LCVD. Jest ona jednak bardzo skomplikowana oraz wykorzystuje toksyczne i niebezpieczne gazy. Przeanalizowane przez kanadyjską firmę możliwości oraz wyniki technologii ultraprecyzyjnego druku XTPL wskazują, że nasza metoda druku ultracienkich linii przewodzących prąd elektryczny może dużo efektywniej wyeliminować takie ograniczenia dzisiejszego standardu na rynku technologii naprawy lokalnych defektów w strukturach metalicznych. Nawiązując współpracę z Wise Device, wchodzimy w bardzo aktywnie rozwijającą się niszę na światowym rynku wyświetlaczy. Dzięki temu wkrótce rozpoczniemy współpracę z największymi światowymi producentami elektroniki – mówi dr Filip Granek, prezes XTPL.
Celem wspólnych działań XTPL i Wise Device Inc. jest rozwój wyspecjalizowanych technologii i urządzeń do wykorzystania w produkcji wyświetlaczy LCD. Firmy położą szczególny nacisk na opracowanie metody naprawy lokalnych defektów w połączeniach metalicznych w warstwach matryc TFT (ang. Thin-Film Transistor – tranzystor cienkowarstwowy), czyli kluczowych elementach wyświetlaczy LCD.
Wise Device Inc. projektuje i produkuje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie mikroskopii, obejmujące komponenty OEM, a także kompletne podsystemy optomechaniczne i optoelektroniczne. Technologia WDI pomaga osobom i firmom w wielu gałęziach przemysłu, w tym w dziedzinie nauk przyrodniczych, obrazowania biomedycznego, produkcji maszyn i elektroniki / produkcji półprzewodników. Jej rozwiązania są obecnie używane przez takie firmy jak Intel, Corning, Apple, Samsung i LG.