Tymczasem modernizacja sieci Netii do standardu NGA (min. 30 Mb/s) zdaniem zarządu jest za wolna. – Chcielibyśmy móc przeznaczyć na ten cel więcej – przyznała Katarzyna Iwuć, p.o. prezesa telekomu. Na razie w I półroczu Netia zainwestowała w sieć XXI wieku 35 mln zł.
Według Iwuć firma nie spodziewała się skali kłopotów z dostępem do zasobów spółdzielni mieszkaniowych, jakie napotyka. – Mamy nadzieję, że projekt przyspieszy w drugiej połowie roku w perspektywie kilku miesięcy – powiedziała Iwuć. Projekt Sieć XXI wieku ogłoszony w ub.r. przewiduje, że za 417 mln zł zmodernizowane zostaną łącza docierające do 1,6 mln gospodarstw domowych (na 2,6 mln wszystkich w zasięgu telekomu). Jak mówił Stefan Radzimiński oddelegowany z rady do zarządu, prace trwają na wielu frontach.
Podał, że zmodernizowano do standardu NGA do tej pory około 200 tys. łączy. Jego zdaniem jest jednak za wcześnie, aby mówić o danych sprzedaży na tej sieci, ponieważ byłyby niemiarodajne, gdyż sprzedaż nowych łączy dopiero się rozpędza.
Telekom nie rezygnuje z inicjatyw zarządu Tomasza Szopy (odszedł w czerwcu): Local Netia i Digital Netia. Ich realizacja może wyglądać jednak nieco inaczej niż pierwotnie. Jak mówił Tomasz Dakowski, odpowiedzialny za segment klientów indywidualnych Netii, zamiast 16 z 19 regionów, na które podzielona jest sprzedaż i obsługa kilenta, do firm zewnętrznych przekazane zostaną kompetencje w ośmiu regionach. Cyfryzacja kanałów komunikacji z klientami odbywa się najpierw w segmencie usług dla firm. Funkcjonalności dla B2C pojawią się w I kw. 2018 roku.