Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Nowa ugoda to, upraszczając, zakończenie wykonywania umowy inwestycyjnej z dnia 24 lipca 2010 r., w ramach której Komputronik oddał kontrolę nad spółką Karen, w zamian gwarantując sobie zbycie pakietu kontrolnego akcji po określonej cenie – mówi prezes i akcjonariusz Komputronika Wojciech Buczkowski. Dodaje, że poprzednia ugoda, z października 2014 r., miała ten sam charakter, choć przeniesieniu podlegały inne aktywa, jednak wartość ekonomiczna była niemal tożsama.
– Służby finansowo-księgowe Komputronika, co jest uzgodnione z aktualnym audytorem, zamierzają rozliczyć przedmiot ugody m.in. poprzez korektę zapisów księgowych z lat ubiegłych (przede wszystkim z 2010 roku) – sygnalizuje prezes. Dodaje, że najpewniej zmianom ulegną wartości udziałów w niektórych spółkach zależnych, powstaną też nowe aktywa. W bieżącym sprawozdaniu zostaną wpisane koszty prawne i inne, związane z zawarciem i wykonaniem ugody. – Będą mieć charakter jednorazowo poniesionego kosztu. Wielkość tych kosztów i korekt nie wpłynie zasadniczo na bieżący rachunek zysków i strat, nie jest spodziewane poniesienie straty za obecny rok finansowy – reasumuje szef spółki.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Decyzją głównego akcjonariusza - TiVi Foundation - Cyfrowy Polsat ma nowego prezesa i przewodniczącego rady nadzorczej. Odwołani zostali Mirosław Błaszczyk i Zygmunt Solorz. Kulisy i oświadczenie założyciela Polsatu.
Technologiczna spółka podała wstępne dane za drugi kwartał. Przychody miały rosnąć, a są niższe niż rok wcześniej. Kiedy biznes nabierze tempa?
Ministerstwo kierowane przez Krzysztofa Gawkowskiego przygotowało nowelizację Megaustawy aby przyspieszyć budowę sieci dostępu do internetu. Szykuje się na trudny bój.
Technologiczna spółka podała wstępne dane za drugi kwartał. Jak należy je interpretować?
4 mld zł, które w najbliższych latach w innowacyjne przedsiębiorstwa chce zainwestować BGK, to ważny impuls dla rodzimych startupów. Dodatkowo w Europie w siłę rośnie trend wspierania spółek rozwijających technologie „dual-use”. W przyszłość można patrzeć z nadzieją.
Dlaczego chce zdjąć regulacje z Orange Polska, ile telekomy zainwestują w 5G, jaką ma wizję poczty, czy będzie kandydował na kolejną kadencję - mówi dr inż. Jacek Oko, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.