Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Duże inwestycje planują m.in. ATM, Equinix, Netia czy T-Mobile. PMR wskazuje, że czynnikiem napędzającym krajowy rynek centrów danych są zapowiedzi globalnych gigantów technologicznych dotyczące inwestycji na terenie Polski. We wrześniu 2019 r. decyzję ogłosił Google Cloud, a w maju 2020 r. Microsoft.
Na rynek infrastruktury technologicznej warto spojrzeć również w kontekście trwającej pandemii. W trzy tygodnie od rozpoczęcia odmrażania polskiej gospodarki ruch w sieci ustabilizował się 30 proc. powyżej poziomu sprzed pandemii (to znacznie wyżej niż średni wzrost ruchu w Europie) – podaje Polski Instytut Ekonomiczny.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.
Akcjonariusze spółki Neptis zdecydowali o dywidendzie, splicie akcji i zmianie nazwy. - Yanosik to nasz kluczowy produkt, mamy nadzieję że zmiana pozytywnie przełoży się na rozpoznawalność spółki wśród inwestorów - mówi prezes Adam Tychmanowicz.
Technologiczna grupa pokazała wyniki. Są nieco słabsze od prognoz analityków, ale notowania mocno rosną. Dlaczego?
Erste Group obniżyło cenę docelową dla akcji XTPL. W nowych szacunkach analitycy uwzględnili znacznie niższe przychody i wyniki niż wcześniej. Nie wierzą, że spółka do 2026 r. wypracuje 100 mln zł przychodów zapowiadanych przez zarząd.
Umowę kredytową na 3,7 mld zł podpisał z konsorcjum banków Światłowód Inwestycje, joint venture Orange Polska i holenderskiej grupy APG.