Łączna wartość oferty to 2,5 mln euro. – Jesteśmy spółką rentowną, więc mamy zapewnione środki na dalszy rozwój. Dlatego nie potrzebujemy emisji nowych akcji. Ze względu na wymogi GPW w zakresie minimalnego free floatu oferta będzie dotyczyć sprzedaży akcji – informuje prezes. Aktualnie dominującym udziałowcem DeGenerals jest PlayWay, który posiada 80 proc. akcji, a pozostałe po 10 proc. mają założyciele studia, czyli prezes i Michał Flodrowski.

Jakie są priorytety studia? – Chcemy wykorzystać zbudowaną społeczność graczy oraz rozpoznawalność marki „Tank Mechanic Simulatora" do dalszej monetyzacji tytułu i produkcji pochodnych projektów o tematyce wojennej – zapowiada prezes. Dodaje, że równocześnie jego studio szuka pomysłów na nowe gry. – Już teraz jesteśmy na etapie preprodukcji trzech tytułów. Jedna to kolejny tytuł z czołgami w roli głównej, jednak tym razem to gra zręcznościowa z motywem walki – zapowiada.

Spółka nie podaje prognoz finansowych na cały rok.

– W ciągu dziewięciu miesięcy 2020 r. osiągnęliśmy ponad 2,1 mln zł zysku netto, przy przychodach wynoszących niecałe 3 mln zł i przy zwróceniu wszystkich kosztów produkcji „Tank Mechanic". Czekamy na wydanie gry na konsole Xbox i PlayStation – mówi prezes. kmk