Potencjalnie telekomy mogą podyktować użytkownikom wyższe ceny za rozmowy i transmisję danych realizowane z wykorzystaniem sieci brytyjskich operatorów. Czy tak będzie i klienci operatorów zapłacą za brytyjski roaming więcej – dopiero się okaże.
Telekomy z jednej strony czekają na wyjaśnienie nowej sytuacji prawnej, a z drugiej przygotowują specjalne promocje, które mają pozwolić ich klientom na utrzymanie dotychczasowych stawek. Jak mówi nam Arkadiusz Majewski z biura prasowego Polkomtelu (Grupa Cyfrowy Polsat), taką promocję zamierza wprowadzić Polkomtel, operator sieci Plus.