TenderHut rozwija trzy linie biznesowe: outsourcing usług IT, transformację cyfrową procesów laboratoryjnych oraz venture building, nadzorujący rozwój spółek produktowych.
Grupa podkreśla, że jej plany są ambitne - niezależnie od założeń związanych z organicznym wzrostem chce rozwijać się również przez połączenia na rynku polskim oraz akwizycje na rynkach Europy Zachodniej czy Ameryk Północnej i Południowej.
- Chcemy rozwijać się globalnie. Naszym celem strategicznym jest stworzenie grupy informatycznej zdolnej świadczyć usługi w trybie "follow-the-sun". Kluczowym elementem tego planu jest dostępność zespołów developerskich we wszystkich strefach czasowych. Pandemia Covid-19 spowodowała, że nasze zagraniczne procesy M&A zostały zamrożone, ale nie zaniechane. Mamy nadzieję, że obecność na rynkach kapitałowych wzmocni naszą transparentność, wiarygodność i rozpoznawalność, co pozwoli nam z przytupem wrócić na rynek transakcyjny – podkreśla Robert Strzelecki, prezes TenderHut. Dodaje, że grupa liczy także na aktywną współpracę z instytucjami oferującymi wsparcie takich inicjatyw. – Między innymi z Funduszem Ekspansji Zagranicznej PFR, z którego strategią nasze plany wydają się być idealnie zbieżne – ocenia prezes. Dodaje, że wejście na NewConnect to dla spółki okres przejściowy.
- Będziemy się starać, aby jeszcze w tym roku wprowadzić akcje TenderHut na główny parkiet. Debiut na głównym parkiecie GPW prawdopodobnie połączymy wówczas z ofertą publiczną – podsumowuje Strzelecki.