Debiut na giełdzie nie był związany z emisją akcji. Do obrotu trafiło łącznie około 1 mln akcji serii A, B, C, D, F i G.
- Celem wprowadzenia akcji spółki do obrotu na rynku alternatywnym jest budowa stabilnych relacji inwestorskich i systematyczne budowanie wizerunku wiarygodnej, stabilnej, dojrzałej i dobrze zarządzanej firmy. W dłuższym terminie cechy te chcemy przełożyć na odblokowanie dodatkowych możliwości pozyskiwania finansowania na szybszy rozwój w kolejnych latach. – mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.
Legimi w swoim serwisie oferuje dostęp abonamentowy do ponad 60 tys. e-booków i audiobooków. W czasie obowiązywania w Polsce obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią zainteresowanie książkami, ebookami czy audiobookami znacznie wzrosło.
- W IV kwartale 2020 r., gdy Polacy mierzyli się z drugą falą pandemii, zauważyliśmy znaczny wzrost zainteresowania cyfrową rozrywką, z której można korzystać bez konieczności wychodzenia z domu. Jak wskazują eksperci, rynek e-książek w Polsce rośnie średnio ok. 50 proc. rok do roku. W Legimi notujemy średnie tempo wzrostu na poziomie przekraczającym 60 proc.- mówi Mikołaj Małaczyński.
Z szacunkowych danych za 2020 r. wynika, że spółka wypracowała ponad 32 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 84 proc. rok do roku. Zysk netto wzrósł prawie 3,5-krotnie do blisko 2,1 mln zł, a liczba klientów podskoczyła o 73 proc. do ponad 120 tys. Legimi rozwija również swój biznes w Niemczech, gdzie w minionym roku baza płacących użytkowników wzrosła o 100 proc., rok do roku.