Jednocyfrowy niski wzrost przychodów, jednocyfrowy lub średni jednocyfrowy wzrost wyniku EBITDAal, inwestycje w granicach 1,7-1,9 mld zł wydatków inwestycyjnych, 3-4-krotnie wyższa stopa zwrotu z zaangażowanego kapitału, powrót do dywidendy minimum 0,25 zł na akcję i wskaźnik długu netto do EBITDAal w widełkach 1,7-2,2 w długim okresie.
To podstawowe parametry zaktualizowanej strategii Orange Polska na lata 2021-2024. Telekom swój plan „.Grow". Jego główny ogólny cel to poprawiać wyniki w kolejnych latach po tym jak udało mu się odwrócić negatywne trendy.
Inwestorzy nie powinni być zaskoczeni, a jeśli już to nieco pozytywnie, bo telekom zapowiada wzrost rentowności.
Sonda „Parkietu" wśród biur maklerskich wskazywała, że oczekiwania rynku są podobne jak wymienione cele. Jak pisaliśmy specjaliści oceniali, że w kolejnych latach przychody Orange Polska mogą rosnąć w tempie 1-4 proc.. Podobnego zachowania spodziewano się po EBITDAal.
Ponieważ były głosy, że zysk będzie rósł wolniej niż przychody, plan zarządu Orange Polska może mile rozczarować inwestorów. Tym bardziej, że prognoza na ten rok co do zachowania EBITDAal została podniesiona.