Reklama

Zmiana szychty w Bogdance

Po ponad miesiącu od zmiany zarządu w Enei przyszedł czas na zmianę prezesa w spółce zależnej – Lubelskim Węglu Bogdanka.

Publikacja: 16.04.2024 06:00

Zmiana szychty w Bogdance

Foto: materiały prasowe

Rada nadzorcza LW Bogdanka podjęła uchwały w sprawie zmian w zarządzie. Dotychczasowy prezes Kasjan Wyligała został odwołany ze skutkiem natychmiastowym, podobnie jak Dariusz Dumkiewicz, wiceprezes ds. handlu i inwestycji. Natomiast Adam Partyka, wiceprezes ds. pracowniczych i społecznych, zostanie odwołany z końcem kwietnia 2024 r.

Rada nadzorcza Bogdanki podjęła uchwałę w sprawie oddelegowania do czasowego wykonywania czynności prezesa jednego ze swoich członków – Sławomira Krenczyka. Będzie on kierował spółką do momentu powołania nowego prezesa, lecz nie dłużej niż do 15 lipca 2024 r.

Mikołajkowe trio cenowe!

Pierwszy rok 260 zł, potem 539 zł pobierane automatycznie co roku.

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskujesz:

- PARKIET.COM — obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- Roczny dostęp do RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Surowce i paliwa
Pracownicy PG Silesia pozostaną bez pomocy? Jest światełko w tunelu
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Surowce i paliwa
KGHM podwaja wartość. Jest historyczny rekord kursu. Co dalej?
Surowce i paliwa
Sezonowy wzrost popytu na gaz nie zwiększył cen
Surowce i paliwa
Za redukcje zatrudnienia w górnictwie zapłacimy miliardy. Sejm przyjął ustawę
Materiał Promocyjny
Mokotów z wyższej półki. Butikowe projekty mieszkaniowe SGI
Surowce i paliwa
KGHM wyemituje siedmioletnie obligacje
Surowce i paliwa
Dostawy energii w niepewnych czasach: strategia LNG Orlenu redefiniująca bezpieczeństwo energetyczne
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama