Reklama

Więcej ropy i gazu z Norwegii dla Orlenu

Firma umacnia swoją bazę surowcową w Norwegii na potrzeby dostaw gazu ziemnego z tego kierunku.
Więcej ropy i gazu z Norwegii dla Orlenu

Foto: Adobestock

PGNiG Upstream Norway z Grupy Orlen uzyskało udziały w 12 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Łącznie spółka będzie miała udziały w 104 koncesjach.

Norweskie Ministerstwo Energii poinformowało o przyznaniu nowych koncesji na wydobycie ropy i gazu w ramach programu Awards in Predefined Areas (APA). Spośród 62 koncesji wydobywczych oferowanych w ramach APA 2023, 29 znajduje się na Morzu Północnym, 25 na Morzu Norweskim, a osiem na Morzu Barentsa. Udziały w tych koncesjach przypadły w sumie 24 firmom naftowym.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama