Orlen i Tauron podtrzymują „stalową wolę”

Firmy nadal rozmawiają o przyszłości gazowej elektrociepłowni w Stalowej Woli. Fuzje, kryzys energetyczny i przygotowanie strategii wpływają na rozstrzygnięcie przejęcia przez Orlen tej instalacji.

Publikacja: 09.02.2023 21:00

Daniel Obajtek , prezes PKN Orlen, wstrzymywał się z zapowiedziami co do nowych akwizycji w grupie,

Daniel Obajtek , prezes PKN Orlen, wstrzymywał się z zapowiedziami co do nowych akwizycji w grupie, do czasu uporządkowania struktur firmy po fuzjach.

Foto: Miłosz Poloch/materiały prasowe

PGNiG (należący obecnie do Orlenu) miał przejąć jedną z największych gazowych elektrociepłowni w Polsce. Od zapowiedzi mija już 1,5 roku i mimo to, spółki są nadal zainteresowane procesem. Na początku sierpnia 2021 r. Tauron oraz PGNiG podpisały list intencyjny dotyczący potencjalnej transakcji przejęcia przez gazowy koncern udziałów posiadanych w Elektrociepłowni Stalowa Wola (ECSW) przez Tauron Wytwarzanie oraz wierzytelności z tytułu pożyczek udzielonych ECSW przez Taurona. Obecnie 50 proc. akcji w spółce będącej właścicielem bloku Tauron Inwestycje dzieli z PGNiG Termika. Firmy nie zdradzają jak wygląda współpraca, ograniczając się jedynie do standardowego przekazu. – Współpracę między akcjonariuszami reguluje statut spółki, inne dokumenty korporacyjne oraz zawarte umowy – podaje Orlen.

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Reklama
Surowce i paliwa
Nadzieje GreenX na niemiecką miedź
Materiał Promocyjny
Goodyear redefiniuje zimową mobilność
Surowce i paliwa
Unimot chce mieć program lojalnościowy dla franczyzobiorców
Surowce i paliwa
Orlen chce naprawienia szkód przez Obajtka i Roga
Surowce i paliwa
Cognor: Plany emisji akcji zdołowały kurs
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Surowce i paliwa
Rosyjski LPG wkrótce powinien całkowicie zniknąć ze wspólnotowego rynku
Surowce i paliwa
Unimot rozwija ofertę na rynku paliw
Reklama
Reklama