Przenosin siedziby KGHM do Warszawy nie będzie, ale…

Kończą się przygotowania do wprowadzenia zmian w strukturze organizacyjnej KGHM Polska Miedź S.A

Aktualizacja: 11.02.2017 02:07 Publikacja: 27.06.2013 11:26

Zarządzanie miedziowym holdingiem odbywa się z siedziby spółki w Lubinie (Dolnośląskie), gdzie funkcjonuje Biuro Zarządu KGHM zajmujące się najważniejszymi dla koncernu sprawami i gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje.

I jak deklaruje biuro prasowe Polskiej Miedzi dalej tak ma pozostać, ale główny ośrodek decyzyjny zmieni wkrótce swoją nazwę.

Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A. poinformował, że wkrótce zamiast Biura Zarządu w nowej strukturze będzie Centrala.

W związku ze zmianami do biura Polskiej Miedzi w Warszawie zostanie przeniesionych około 50 osób odpowiedzialnych za nadzór właścicielski oraz PR.

Wprowadzane zmiany wynikają m.in. z potrzeb spółki po przejęciu Quadry FNX w Kanadzie – informuje biuro prasowe KGHM.

Jednak według wielu lokalnych polityków to początek przenosin siedziby Polskiej Miedzi z Lubina do Warszawy, o których mówiło się kilka miesięcy temu.

- Na razie nie będzie formalnych przenosin siedziby KGHM z Lubina do Warszawy, nie przewiduje się tego, ale utworzy się w Warszawie rodzaj filii z kilkudziesięcioma miejscami pracy. Obawiam się, że będą to posady dla kolegów czy znajomych – stwierdził Wojciech Zubowski, poseł PiS z Głogowa.

Takie opinie ostro skomentował Herbert Wirth, Prezes KGHM Polska Miedź S.A., który na temat planów zmiany siedziby spółki powiedział: „Trzeba powiedzieć, że były takie projekty. Moim marzeniem jest żeby firma globalna miała siedzibę w regionie. Zarząd jest za siedzibą na Dolnym Śląsku".

Surowce i paliwa
JSW znów próbuje odzyskać 1,6 mld zł składki solidarnościowej. Resort odpowiada
Surowce i paliwa
Orlen musi dopłacić za gaz otrzymany od Gazpromu
Surowce i paliwa
KGHM rusza z pierwszym etapem budowy trzech szybów górniczych
Surowce i paliwa
Orlen definitywnie rozstaje się z rosyjską ropą. Fąfara: Zamknęliśmy ten rozdział
Surowce i paliwa
Spółki będą potrzebować więcej specjalistycznych statków
Surowce i paliwa
Spółki będą musiały ograniczyć emisje metanu do atmosfery