Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.04.2017 13:05 Publikacja: 06.04.2017 13:05
Kwiecień może być tylko przystankiem w dalszych zwyżkach na GPW
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała
Za nami już trzy miesiące tegorocznych zmagań analityków w portfelu foreksowym. Co prawda marzec okazał się trudny i aż pięciu z dziewiątki brokerów zakończyła go ze stratą, to jednak warto zaznaczyć, że inwestor naśladujący wszystkie ruchy ekspertów mógł zarobić w I kwartale około 16 proc. (wyliczenia nie uwzględniają efektu dźwigni finansowej). Najlepiej w tym roku idzie Mateuszowi Namysłowi z Raiffeisen Polbanku. Jego portfel w pierwszych trzech miesiącach tego roku zarobił ponad 9 proc. Mocna okazuje się odświeżona ekipa Admiral Markets, która miała najlepszy wynik w marcu, ponad 4 proc. na plusie. Ten świetny rezulatat udało się uzyskać m.in. dzięki trzem trafnym typom. Ta sztuka nie udała się w marcu nikomu innemu. To pozwoliło zająć Admiral Markets drugie miejsce w klasyfikacji po trzech miesiącach z wynikiem 5,6 proc. Na trzecim miejscu po I kwartale jest zespół DM BOŚ, którego portfel wypracował 3,39 proc. zysku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Eksperci typujący skład portfeli foreksowych postawili w kwietniu m.in. na kryptowaluty, słabość złotego, wzrosty cen metali szlachetnych czy też odbicie w górę indeksów na Wall Street. Droga do realizacji tych scenariuszy nieco się jednak skomplikowała.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polskie aktywa, w tym m.in. złoty i akcje notowane na GPW, powinny doświadczyć w tym miesiącu korekty spadkowej – spodziewają się analitycy. Wciąż zaś dużym optymizmem wykazują się oni w stosunku do metali szlachetnych.
Luty może przynieść spadki na giełdach, głównie w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Lepsze perspektywy mają za to metale szlachetne, takie jak złoto, srebro czy też platyna – uważają eksperci, którzy typują skład naszych portfeli foreksowych.
Styczeń na rynkach znów może stać pod znakiem wyższej zmienności, szczególnie ze względu na objęcie urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych przez Donalda Trumpa. Jak się na to przygotować?
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Wzrost cen kryptowalut zaszedł za daleko. Na rynku surowców i towarów grudzień powinien należeć do metali szlachetnych. Na giełdach znów mogą błyszczeć amerykańskie indeksy, ale są też szanse na wzrosty na GPW – tak wyglądają typy do grudniowych portfeli forex.
Mocniejszy złoty, wzrost notowań bitcoina oraz cen metali szlachetnych – to najczęściej pojawiające się typy ekspertów do portfeli foreksowych na ten miesiąc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas