Mamy 10 we Wrocławiu i dwie w innych miastach. W tym roku chcemy zwiększyć te liczby do odpowiednio 12 i 6. Główną masę stanowią inwestycje wieloetapowe. Osiedla społeczne charakteryzują się większą liczbą udogodnień dla klientów, mieszkańców. Dbamy, żeby był dostęp do usług, do przedszkola, sklepu itp. Robimy też często boiska, kluby, siłownie - będące potem własnością wspólnot.
Jesteście też deweloperem komercyjnym. Jak wygląda pozyskiwanie najemców w biurowcu City Forum we Wrocławiu?
Budowa ruszyła w czerwcu ub.r. i jesteśmy na poziomie zero. Rozmawiamy z potencjalnymi najemcami, kontrakty pojawią się w tym roku i pierwsi najemcy powinny się wprowadzać na początku przyszłego roku.
W marcu będziemy ruszać z kolejnym etapem tego kompleksu. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania finansowania. Każdy z etapów to 90 mln zł, w sumie będzie to 24 tys. mkw. powierzchni najmu. Myślę, że będzie to atrakcyjny obiekt dla funduszy, bo nasza polityka nie przewiduje trzymania biurowców w portfelu.
Co prawda mamy biurowiec West Forum, ale został on oddany w 2008 r., kiedy rozpoczął się kryzys. Trwa rekomercjalizacja, mamy umowy na 70 proc. powierzchni i po pozyskaniu kolejnych najemców rozważymy sprzedaż, jeśli będzie kupiec na taki relatywnie starszy obiekt. Jeśli nie, to biurowiec będzie dostarczał przyzwoite przepływy z najmu.