Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama

Parkiet TV

Notowania
Parkiet TV
e-Wydanie
Reklama
Reklama
  • Parkiet TV

Zagadkowa kondycja przedsiębiorstw po pandemii

Według danych z Monitorów Sądowych i Gospodarczych, w I połowie br. w Polsce niewypłacalność ogłosiło 1175 przedsiębiorstw, o 150 proc. więcej niż w tym samym okresie ub.r. Te dane zaburzone są przez zmianę przepisów, tzn. wprowadzone ustawą covidową uproszczone postępowania restrukturyzacyjnego. Jak faktycznie zmieniła się sytuacja, jeśli chodzi o niewypłacalność przedsiębiorstw? Czy wygaszanie wsparcia, z którego w trakcie pandemii korzystały firmy, wywoła z opóźnieniem falę niewypłacalności? W środowym wydaniu „Prosto z parkietu” porozmawiamy o tym z dr hab. Błażejem Prusakiem, ekonomistą, profesorem Politechniki Gdańskiej. Zaprasza Grzegorz Siemionczyk.

Aktualizacja: 07.07.2021 12:37 Publikacja: 07.07.2021 12:37

Zagadkowa kondycja przedsiębiorstw po pandemii

Foto: parkiet.tv

parkiet.com

Reklama

Reklama

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.tv

Mariusz Jagodziński, zarządzający funduszami, członek zarządu Mount TFI
Parkiet TV
Nie ma sygnałów zmiany trendu na GPW. Hossa trwa, ale…

Mariusz Jagodziński, członek zarządu Mount TFI, zarządzający funduszami, będzie gościem Dariusza Wieczorka w piątkowym programie „Prosto z Parkietu”.

Esencja, czyli apartamenty premium w historycznym śródmieściu Gdańska
Materiał Promocyjny
Esencja, czyli apartamenty premium w historycznym śródmieściu Gdańska

Waldemar Rogowski, główny analityk Biura Informacji Kredytowej
Parkiet TV
Popyt na kredyty rośnie. Teraz tylko boom w mieszkaniówce?

Prof. Waldemar Rogowski, główny analityk BIK, skomentuję dane o popycie i sprzedaży kredytów mieszkaniowych. Sytuacja się poprawia. To już nowa era?

Piotr Kuczyński, analityk DI Xelion
Parkiet TV
Kuczyński o dealu UE-USA: To nie jest żadne zwycięstwo Europy w wojnie celnej

Efekty zawartego w ubiegłym tygodniu porozumienia w sprawie taryf celnych oceni dziś Piotr Kuczyński, ekonomista DI Xelion, w programie Prosto z Parkietu.

Parkiet TV
Prezes XTB w ogniu pytań w Parkiet TV. Wyniki, plany, bezpieczeństwo

Opublikowane w ubiegłym tygodniu wstępne wyniki finansowe XTB za II kwartał zostały chłodno przyjęte przez rynek. Czy faktycznie powinny one martwić akcjonariuszy? Te i inne pytania padną w poniedziałek w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Omar Arnaout, prezes XTB. Start rozmowy o godz. 12.00. Program będzie emitowany na żywo, a to oznacza, że będzie też możliwość zadawania pytań. Szefa XTB zapytamy m.in.:

Citi Handlowy: Zyskaj smartfon Motorola Moto G35! Oferta ważna do 25.08.2025
Materiał Promocyjny
Citi Handlowy: Zyskaj smartfon Motorola Moto G35! Oferta ważna do 25.08.2025

Advertisement
Trudny rok dla budownictwa. Erbud walczy na wielu frontach
Parkiet TV
Trudny rok dla budownictwa. Erbud walczy na wielu frontach

Mało inwestycji i przetargów, agresywna konkurencja - to nie tylko problem w sektorze dużych inwestycji infrastrukturalnych, ale i budownictwa ogólnego. Jak zapowiada się rok i gdzie Erbud szuka dywersyfikacji - o tym w rozmowie z Agnieszką Głowacką, wiceprezeską grupy.

Cloud Technologies odbudowuje sprzedaż. Co w nowej strategii?
Parkiet TV
Cloud Technologies odbudowuje sprzedaż. Co w nowej strategii?

Piotr Prajsnar, prezes i główny akcjonariusz Cloud Technologies, będzie gościem Dariusza Wieczorka w środowym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.

Poluzowanie kryteriów kredytowych zmniejszy chęć do oszczędzania? RPP może poczekać z obniżką stóp. Banki nie czekają Barometr "Parkietu". Co się wydarzy na giełdach w nadchodzącym tygodniu? Ostateczne wyniki aukcji rynku mocy. Spółki komentują Inwestorzy już się pogodzili z niższym oprocentowaniem Rynek w przełomowym momencie Powrót Fannie i Freddie na giełdę? Prywatyzacyjne plany Trumpa Więcej mieszkań na kieszeń kredytobiorców
RPP może poczekać z obniżką stóp. Banki nie czekają Barometr "Parkietu". Co się wydarzy na giełdach w nadchodzącym tygodniu? Ostateczne wyniki aukcji rynku mocy. Spółki komentują Inwestorzy już się pogodzili z niższym oprocentowaniem Rynek w przełomowym momencie Powrót Fannie i Freddie na giełdę? Prywatyzacyjne plany Trumpa Więcej mieszkań na kieszeń kredytobiorców Banki wyniosły GPW na nowe rekordy Co za tydzień GPW Wyniki kwartalne z USA, optymizm wokół Ukrainy i pozytywne prognozy dla Polski napędzają giełd Piątek na rynku: Uderzenie w CCC, XTB rośnie w siłę, walka o PZU, hossa trwa Mariusz Jagodziński, Mount TFI: Do skrajnego przewartościowania na GPW jeszcze dużo brakuje Kurs akcji CCC nurkuje. Dlaczego? Będzie konkurs na nowego prezesa PZU. Fuzja z Bankiem Pekao ciągle w mocy Pierwsze wiatraki Orlenu na Bałtyku już stoją XTB oddala się konkurencji Kadrowe roszady w grupie Santander zataczają coraz szersze kręgi Spokojny początek sesji. WIG20 z apetytem na 3000 pkt Burza wokół KPO. Minister Szyszko: „Funduszowe cwaniactwo”. Będą kontrole Nie ma sygnałów zmiany trendu na GPW. Hossa trwa, ale… Przeciętne wynagrodzenie urosło w drugim kwartale najmniej od ponad czterech lat Polski złoty odzyskuje siły Produkcja przemysłowa w Niemczech najniższa od pandemii Amerykańskie cła na złoto podbiły kontrakty terminowe na kruszec
Reklama
Narzędzia
Analiza techniczna
Notowania GPW
Fundusze
Komunikaty ESPI/EBI

kontakt

  • O nas
  • Kontakt
  • Napisz do nas

regulamin

  • Polityka Prywatności
  • Regulamin serwisu
  • Informacje o nadawcy
  • Deklaracja dostępności

reklama i prenumerata

  • Reklama
  • Ogłoszenia
  • Prenumerata
  • Archiwum

partnerzy

  • E-kiosk.pl
  • E-gazety.pl
  • Nexto.pl
  • Mała księgowość
  • Kancelarierp.pl
  • Wieści Rolnicze
  • Życie Warszawy
  • mapa strony
  • Kalendarium
  • oferta produktowa
Gremi Media

© Copyright by GREMI MEDIA SA

e-Wydanie
  • Notowania
  • Rynki
  • Komunikaty
  • Felietony
  • Parkiet TV
  • Parkiet PLUS
  • Komentarze
  • Eventy
  • Po godzinach
  • Analizy rynkowe
  • Finanse
  • Inwestycje
  • Firmy
  • Gospodarka
  • Archiwum
  • e-Wydanie
  • Prenumerata
  • Newslettery
parkiet.com
Uzyskaj dostęp do
aktualnego e‑Wydania
Uzyskaj dostęp

Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.

Wypróbuj za darmo

nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas