Spółka jest notowana na giełdzie w Londynie, jej kapitalizacja przekracza 10 mld funtów (55 mld zł).
Na koniec I półrocza 2022 r. firma zarządzała aktywami o wartości 24 mld funtów, z czego 8,1 mld przypadało na sam Londyn, a 5,5 mld na pozostałą część Wielkiej Brytanii. Na zachodzie Europy SEGRO jest obecne w Niemczech (2,9 mld), Francji (2,7 mld) i we Włoszech (1,9 mld). Wartość polskiego portfela to 1,4 mld funtów.
Uwzględniając projekty joint venture w I połowie 2022 r. SEGRO miało 295 mln funtów przychodów z najmu.
Według analityków AXI IMMO, w 2022 r. popyt na polskim rynku magazynowym był głównie napędzany, podobnie jak w poprzednich latach, przez branżę logistyczną i sieci handlowe. Zauważalny był niewielki spadek transakcji zawieranych przez klientów z rynku e-commerce, z drugiej strony pojawił się nowy typ najemców: w następstwie rosyjskiej agresji na Ukrainę zauważalny był skokowy wzrost zainteresowania powierzchnią magazynową w Polsce przez firmy wycofujące się ze wschodu Europy (Ukrainy oraz Rosji i Białorusi), jak i organizacje zaangażowane w niesienie pomocy humanitarnej. Eksperci zaznaczają, że Polska wywiązała się wzorowo z roli łącznika między zachodem i wschodem Europy, a kryzys wzmocnił postrzeganie Polski jako dojrzałego rynku magazynowego, gotowego na przyjęcie nowych inwestorów w ramach rozwijanych trendów near- czy friendshoringu (trendy związane ze skracaniem łańcuchów dostaw i przenoszeniem się bliżej rynków zbytu, szczególnie do państw relatywnie stabilnych i bezpiecznych – Polska należy do Unii Europejskiej oraz NATO).
Eksperci AXI IMMO zaznaczają, że wojna pośrednio wpłynęła na największą grupę najemców w Polsce, czyli branżę logistyczną – palącą kwestią stał się niedobór kierowców ciężarówek. Mimo trudności z pozyskaniem tych pracowników, branża logistyczna powinna jednak utrzymać pozycję lidera w strukturze popytu na magazyny.