Oszczędności lokuję...
w fundusze inwestycyjne (zakaz inwestycji bezpośrednich ze względu na konflikt interesów).
Giełda kojarzy mi się...
z ciekawym wyzwaniem ze względu na szybko zmieniające się warunki.
Do 2020 roku giełdowe indeksy...
Aktualizacja: 19.02.2017 02:23 Publikacja: 20.07.2012 01:41
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Oszczędności lokuję...
w fundusze inwestycyjne (zakaz inwestycji bezpośrednich ze względu na konflikt interesów).
Giełda kojarzy mi się...
z ciekawym wyzwaniem ze względu na szybko zmieniające się warunki.
Do 2020 roku giełdowe indeksy...
wzrosną o 220 proc.
...a za euro zapłacimy...
4,5 zł, co oznacza, że jestem sceptyczny co do przyjęcia w tym czasie Euro.
Najlepsza i najgorsza inwestycja w życiu...
Najlepsza – kurs i egzamin maklerski w czasie studiów oraz nieruchomości w czasie kryzysu po bańce internetowej, najgorszą była pierwsza prywatna inwestycje w akcje po pamiętnym dniu kobiet w 1994 – akcje Efektu.
Aby stwierdzić „wystarczy"...
na bankowym koncie trzeba zgromadzić tyle, by móc realizować swoje marzenia z odsetek, oczywiście po podatku.
Moim autorytetem jest...
Trudne pytanie, gdyż kontakty z wieloma osobami przekonały mnie, że każdy ma swoje słabości. Myślę, że ze względu na zmiany ustrojowe, jakich dane mi było doświadczyć, wskazałbym na prof. Balcerowicza – za odwagę, determinację i wiedzę. Szkoda, że takich ludzi ceni bardziej zagranica niż kraj.
Najlepsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymałem, to...
„lepiej układać bruk niż się sprzedać".
Gdybym dostał w spadku milion, to...
obecnie zainwestowałbym w polskie akcje lub instrument z taką ekspozycją – horyzont 2020 oczywiście.
Cenię osoby...
które są uczciwe i na których mogę polegać.
Za 10 lat będę miał...
10 lat dodatkowego doświadczenia, które mam nadzieję dalej wykorzystywać w instytucji finansowej. I mam nadzieję powtórzyć sukces OFE, ale na polu DFE, czyli produktów emerytalnych IKE i IKZE.
W wolnej chwili...
gram w gry planszowe z dzieciakami, golfa i pasjonuję się F1 – łącznie z jazdą na symulatorach.
Jeśli wakacje, to...
w ciepłym kraju, z limitowanym dostępem do telefonu i Internetu.
Ostatnio przeczytana książka to...
drugi tom Legend Diuny „Krucjata przeciwko maszynom" Briana Herberta.
Energię i optymizm do działania czerpię...
z własnej osobowości oraz właściwego balansu pomiędzy pracą i życiem prywatnym.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET
Rynek mieszkaniowy w Polsce w ostatnich latach to prawdziwa sinusoida. Od zamrożenia rynku po pandemii, przez euforyczne zakupy w okresie rekordowo niskich stóp procentowych, kolejne załamanie popytu po skoku inflacji i napaści Rosji na Ukrainę, po ponowny wzrost rynku stymulowany programem „Bezpieczny kredyt 2 proc.” i kolejny spadek popytu po wygaśnięciu programu.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas