Reklama

Obiecujące wybicie indeksu WIG20

Miniony tydzień był jednym z najlepszych od kilku lat. Czy dobre nastroje się utrzymają?
Obiecujące wybicie indeksu WIG20

Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Inwestorzy będą dobrze wspominać miniony tydzień na GPW. Zwłaszcza ci, którzy posiadają w portfelach akcje największych spółek. WIG20 wzrósł bowiem w ciągu ostatnich pięciu sesji o 6,5 proc., co jest najlepszym tygodniowym wynikiem od siedmiu lat. Indeks mWIG40 zyskał znacznie mniej (1,5 proc.), ale zdołał wyznaczyć nowy rekord hossy 4237 pkt. Wygląda na to, że rajd św. Mikołaja zaczął się na dobre. Źródeł zwyżek nie należy upatrywać tylko w sezonowej anomalii. Bykom sprzyjało kilka czynników makroekonomicznych.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama