W 2017 r. nakłady inwestycyjne giełdowych firm chemicznych spadły o ok. 10 proc., do 1,67 mld zł, w porównaniu z rokiem poprzednim – wyliczył Dom Maklerski BDM. Główną przyczyną było niewykonanie budżetu przez największą firmę z branży – Grupę Azoty. Ten rok ma być jednak znacznie lepszy. – Te wydatki przesuną się na 2018 r., więc pod tym względem powinien to być rekordowy rok w branży z sumarycznymi nakładami zbliżonymi do 2,4 mld zł – szacuje Krystian Brymora, analityk DM BDM. Z zestawienia wyłączony został Synthos, którego akcje na początku tego roku zostały wycofane z obrotu na warszawskiej giełdzie.