Jak uchronić się przed ryzykiem niekorzystnych kursów walutowych? Jedno jest pewnie – nie warto płacić kartą debetową, która obsługuje wyłącznie złote polskie. Najlepiej wyposażyć się w kartę wielowalutową.
Nie znajdziesz jej w każdym banku
Kartę, która pozwala na dokonywanie swobodnych płatności zagranicznych mogą mieć w swoich portfelach posiadacze Konta Aurum lub Platinium II w PKO BP, Eurokont typu: Intro, Optymalnego, Aktywnego, Aktywnego Plus, Mobilnego lub Premium w Pekao SA, Konta z Lwem Direct i w ofercie Direct Bisiness w ING Banku Śląskim, Citigold, Priority, CitiKonta i Citigold Private Client w Banku Handlowym, mKonta Aquarius lub mKonta Aquarius Intensive w mBanku oraz Konta walutowego w eurobanku.
Ile to kosztuje
Większość banków wydaje karty bezpłatnie. 10 zł za plastik organizacji MasterCard pobiera wyłącznie ING Bank Śląski i to w przypadku klientów korporacyjnych.
Miesięczne koszty użytkowania karty wielowalutowej, w zależności od banku oraz spełnienia lub nie warunków zwolnienia z opłaty, wynoszą od 0 do 10 zł miesięcznie.