Oznacza, to że oprocentowanie lokaty musiałoby wynosić nie mniej niż 2,47 proc. w skali roku. Takich ofert na rynku depozytowym jest niestety niewiele.
Z naszych danych wynika, że średnie oprocentowanie lokat zakładanych na jeden miesiąc wynosi obecnie 1,06 proc. Do analiz wybieramy po jednej najlepszej lokacie z każdego banku. Dziś, najwyższy zysk zaoferować może eurobank. Zakładając tam depozyt zarobić można 3,5 proc. w skali roku. Lokata LOGujesz- LOKujesz dedykowana jest posiadaczom rachunku osobistego z dostępem do bankowości mobilnej. Na jej założenie klient ma siedem dni od momentu aktywacji aplikacji w swoim smartfonie.
Przeciętne odsetki osiągane na lokatach trzymiesięcznych kształtują się na poziomie 1,83 proc. w skali roku. Bank BGŻ BNP Paribas obniżył w lipcu oprocentowanie Lokaty Promocyjnej z 1,2 proc. do 1,1 proc. w skali roku. Nie wpłynęło to jednak na wynik średniej. Najlepszą lokatę, z odsetkami na poziomie 4 proc. w skali roku, założyć można w jednym z dwóch banków: Nest Banku (Nest Lokata Witaj) i w PlusBanku (Lokata na Start - oprocentowana progresywnie: 3 proc., 4 proc., 5 proc. w skali roku w kolejnych podokresach trwania lokaty). Obie oferty dedykowane są klientom otwierającym rachunek osobisty.
W ostatnim miesiącu średnie oprocentowanie lokat zakładanych na okres sześciu miesięcy wzrosło z 1,57 proc. do 1,58 proc. w skali roku. Ofertę modyfikował Idea Bank, który podwyższył oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki Plus z 3 proc. do 3,1 proc. w skali roku oraz Bank Zachodni WBK, który podniósł możliwe do osiągnięcia zyski na Lokacie Bonusowej z 1,9 proc. do 2,2 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą stawkę oprocentowania lokaty półrocznej ma wciąż jednak Nest Bank. Na Nest Lokacie Witaj zarobić można 4 proc. w skali roku. Warunkiem jej założenia jest posiadanie rachunku osobistego lub firmowego, deklaracja odpowiedniej wysokości wpływów (odpowiednio 2,5 tys. zł osoby fizyczne i 6,5 tys. zł klienci biznesowi) oraz wykonywanie przelewów do ZUS lub US (osoby prowadzące działalność gospodarczą).