Oszczędności w walutach obcych w przeliczeniu na złote przez cały rok utrzymują się na dość stabilnym poziomie, uzależnionym jednak nie tylko od zainteresowania deponentów, ale też wahań kursowych. Natomiast depozyty złotowe rosną z miesiąca na miesiąc. Wzrost ten jest od kilku miesięcy saldem pomiędzy zwiększaniem się stanu depozytów bieżących a zmniejszaniem – terminowych.
Depozyty wszystkich rodzajów – a zatem sektora finansowego, niefinansowego oraz instytucji rządowych i samorządowych – stanowiły 74 proc. pasywów sektora bankowego. Struktura depozytów w ujęciu sektorowym pozostaje bez zmian już od dłuższego czasu. Sektor finansowy miał w nich w sierpniu 14,3 proc. udziału, sektor instytucji rządowych i samorządowych 8,7 proc. Pozostałe 77 proc. było zasługą sektora niefinansowego, a w nim 73,4 proc. stanowiły oszczędności gospodarstw domowych (tu 86,7 proc. to depozyty złotowe).