Wręcz przeciwnie, amerykańska waluta wyraźnie się osłabiła - w kilka chwil kurs [b]EUR/USD[/b] poszybował z poziomu dziennego minimum (1,4263) do ponad 1,441, co było wyraźnym skokiem zmienności w porównaniu z ostatnimi dniami. Inwestorzy zapewne uznali, że maleje prawdopodobieństwo szybkiego zaostrzenia polityki pieniężnej w USA (bo dane były gorsze od prognoz), co jest niekorzystne dla dolara.Logika taka nie zdołała się jednak na długo obronić.
Wkrótce potem bowiem dolar zaczął szybko odrabiać straty. O godzinie 16.30 kurs [b]EUR/USD[/b] powrócił do ok. 1,432. Taka huśtawka pokazuje, że spekulowanie na krótkoterminowych ruchach notowań na podstawie danych makro stało się dość karkołomnym zadaniem. Ciekawe też, że na dane z USA mało wrażliwy okazał się złoty, który przez większość dnia się umacniał. Kurs [b]EUR/PLN[/b] kończył piątek nieco powyżej 4,08. Niczym magnes zdaje się działać dołek sprzed kilku dni na poziomie ok. 4,066.
[link=http://www.parkiet.com/temat/36.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/79.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=d11ee4d5cde6d5d9d08e767600a6d338][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_forum.jpg][/link]