Wspólna waluta osłabiała się wczoraj zarówno w relacji do dolara, jak i do jena, a na giełdach, mimo silnej przeceny, brakuje na razie chętnych do większych zakupów. Przecena dotknęła również bazowe rynki długu. Od początku tygodnia rentowność amerykańskich 10-latek wzrosła o 15 pkt bazowych, a niemieckich o ponad 10. Głębszej przecenie opiera się za to ciągle polski rynek długu i krajowa waluta.

Wbrew globalnym nastrojom w środkowej części wczorajszej sesji złoty zyskiwał około 1 proc. w relacji do euro i do dolara. W mijającym tygodniu kurs pary EUR/PLN potwierdził kolejny raz znaczenie linii trendu spadkowego poprowadzonej od marcowego szczytu w okolicy 4,7725. Odnalazł w niej opór i skutecznie zaatakował wsparcie w okolicy 4,08. Pozytywny nastrój króluje niezmiennie na rynku długu.

Rozpoczęta w miniony piątek przecena miała ograniczony zasięg, a chętni do płacenia za przecenione obligacje znaleźli się bardzo szybko. Rynek niezmiennie zdaje się wierzyć w nadpłynność banków i brak kłopotów z finansowaniem tegorocznego deficytu.

[link=http://www.parkiet.com/temat/36.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/79.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=d11ee4d5cde6d5d9d08e767600a6d338][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_forum.jpg][/link]