Umocnienie to głównie reakcja na poprawę nastrojów na rynkach finansowych, co doprowadziło do wzrostu apetytu na ryzyko, tradycyjnie wspierając waluty naszego regionu. Istotnego wpływu na notowania nie miały za to opublikowane przez GUS lutowe dane o przeciętnym wynagrodzeniu (2,9 proc.; prognoza: 2,6 proc.) i zatrudnieniu (-1,1 proc.; prognoza: -1 proc.).

Złotego wsparła natomiast wypowiedź Adama Glapińskiego z RPP, że wyższy wzrost gospodarczy w tym roku może skłonić Radę do podwyżki stóp. Pod koniec notowań wsparciem dla złotego, podobnie jak i dla innych europejskich walut, okazała się informacja o potwierdzeniu przez Standard & Poor’s ratingu Grecji na poziomie BBB+/A-2 (perspektywa ratingu pozostaje negatywna).

Dziś złoty nadal będzie podążał ścieżką wyznaczoną przez nastroje na świecie. Wpływ ten mogą moderować dane o produkcji przemysłowej i inflacji PPI w Polsce. W lutym oczekuje się wzrostu produkcji o 8,9 proc. przy jednoczesnym spadku cen o 2 proc. w relacji rocznej.

[link=http://www.parkiet.com/temat/36.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/79.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=d11ee4d5cde6d5d9d08e767600a6d338][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_forum.jpg][/link]