Prognoza kursu GBP/USD

Kurs GBP/USD przełamał w zeszłym tygodniu linię trendu wzrostowego i zniżkuje z impetem wyznaczanym przez linię mediany, co obrazuje narzędzie Andrew’s Pitchfork.

Aktualizacja: 25.02.2017 19:03 Publikacja: 16.05.2011 15:54

Rys. 1. Wykres 4 – godzinowy kursu GBP/USD

Rys. 1. Wykres 4 – godzinowy kursu GBP/USD

Foto: TMS Direct

Ważnym wsparciem jest poziom 1,6150, w pobliżu którego znajdują szczyty z przełomu marca i kwietnia, a dodatkowo jest to poziom 76,4 proc. zniesienia Fibonacciego ruchu wzrostowego z okresu marzec – kwiecień. Strefa oporu znajduje się z kolei w okolicach 1,6250.

Funt ma opinię waluty mocno reagującej na odczyty danych makro. A kalendarz ich publikacji na ten tydzień jest naprawdę obfity. W pierwszej kolejności poznamy inflację CPI, w środę zostanie opublikowany protokół z posiedzenia Banku Anglii oraz dane opisujące kondycję brytyjskiego rynku pracy. Czwartek przyniesie z kolei odczyty sprzedaży detalicznej. Wszystkie te dane - oczywiście z inflacją na czele - będą miały duży wpływ na ocenę prawdopodobieństwa szybkiego rozpoczęcia zacieśniania polityki pieniężnej przez Bank Anglii.

Inflacja konsumencka na Wyspach od początku roku wartości na poziomie 4 proc. lub wyższym, podczas gdy oficjalny cel inflacyjny to 2 proc. Przed podwyżkami stóp procentowych brytyjskie władze monetarne wstrzymują obawy, że zwiększenie kosztu pieniądza zaszkodziłoby i tak już słabej gospodarce. Dlatego też odbiegające od oczekiwań odczyty sprzedaży detalicznej, czy jastrzębi charakter zapisu posiedzenia Monetary Policy Comittee (odpowiednik rodzimej Rady Polityki Pieniężnej) będą przekładać się na większe ruchy kursu.

[b]Prognoza kursu GBP/USD[/b]:

[li]17.05.11: 1,6230[/li]

[li]23.05.11: 1,5950[/li]

Sporządził:

Departament Analiz

DM TMS Brokers

Okiem eksperta
Inteligentne okulary
Okiem eksperta
Czas zapiąć pasy
Okiem eksperta
Tydzień pod znakiem inflacji
Okiem eksperta
WIG20 w trendzie wzrostowym. W kierunku 3000 pkt
Okiem eksperta
Globalny optymizm trwa, a odroczenie decyzji w sprawie ceł uspokaja
Okiem eksperta
Czy Polacy inwestują dobrze?