Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.08.2016 06:58 Publikacja: 23.08.2016 06:00
Foto: Archiwum
Naszej waluta ucierpiała w ostatnich dniach w wyniku splotu niekorzystnych informacji. Rozczarowały dane makroekonomiczne z naszej gospodarki, w tym przede wszystkim te dotyczące sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej, które oczywiście przełożyły się na gorszą wycenę złotego. – Bieżąca sytuacja ekonomiczna miała być mocną stroną polskiej gospodarki i ułatwić rządowi prace nad trudnym budżetem na przyszły rok, kiedy koszty programu Rodzina 500+ się zwiększą. W tej sytuacji rosną jednak obawy o konstrukcję budżetu i postrzeganie Polski przez agencje ratingowe – zauważa Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Benchmark DAX znalazł się w rejonie ciekawego oporu technicznego 24 120 pkt (silne zniesienie zewnętrzne 113,0 proc.), który warto obecnie uważnie obserwować (możliwy wzrost presji podaży).
Po pierwszej turze wyborów prezydenckich warto się zastanowić nad scenariuszami, które mogą się rozegrać na rynku po drugiej turze.
Po 120 dniach od inauguracji Trumpa amerykańskie indeksy wracają do poziomów sprzed objęcia urzędu.
Wyborcze rozstrzygnięcia w Europie Środkowo-Wschodniej przyciągnęły uwagę inwestorów.
Adaptacja i elastyczność to dziś kluczowe cechy liderów i dobrego przywództwa – ocenił w trakcie kongresu Impact’25 Michał Gajewski, prezes Santander Bank Polska.
Dobry timing i selekcja to w moim odczuciu w większym stopniu klucz do sukcesu zarówno w końcówce pierwszego półrocza, jak i drugiego półrocza 2025 r.
Ostatnio, przyglądając się między innymi sytuacji technicznej S&P 500, sugerowałem, że pułap 5646 pkt może okazać się istotnym elementem weryfikującym wiarygodność kreowanego obecnie ruchu popytu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas