Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.08.2016 06:00 Publikacja: 30.08.2016 06:00
Foto: Archiwum
Szefowa Fedu oceniła, że w ostatnich miesiącach przybyło argumentów za podwyżkami stóp procentowych w USA, ale jednocześnie wskazała, że Fed wciąż zakłada stopniowe ich zmiany. Bardziej jastrzębio zabrzmiał wiceszef Fedu Stanley Fischer, który w wywiadzie telewizyjnym powiedział, że wystąpienie Yellen nie wyklucza możliwości podwyżki stóp procentowych we wrześniu. W efekcie wyceniane przez rynki finansowe prawdopodobieństwo podwyżki stóp w USA w przyszłym miesiącu wzrosło w piątek do 42 proc. z 32 proc. dzień wcześniej. Znalazło to m.in. silne odbicie w notowaniach kursu EUR/USD, który spadł w okolice 1,1200, a podczas poniedziałkowej sesji zszedł na jeszcze niższe poziomy, tj. w okolice 1,1173. Wieści płynące zza Atlantyku osłabiły także złotego oraz polskie SPW. Kurs EUR/PLN notowany był w piątkowy wieczór w okolicach 4,3350, w poniedziałek tuż po otwarciu sesji szybko przebił poziom 4,34, po czym w kolejnych godzinach sesji handlowany był w okolicach 4,3300. Rosły także rentowności obligacji, o około 1–4 pb. W tym tygodniu na rynkach finansowych ponownie trwać będzie odliczanie do piątku. Opublikowane tego dnia dane z amerykańskiego rynku pracy (sierpniowa liczba etatów poza rolnictwem i stopa bezrobocia) ostatecznie określą oczekiwania inwestorów co do wrześniowego posiedzenia Fedu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Benchmark DAX znalazł się w rejonie ciekawego oporu technicznego 24 120 pkt (silne zniesienie zewnętrzne 113,0 proc.), który warto obecnie uważnie obserwować (możliwy wzrost presji podaży).
Po pierwszej turze wyborów prezydenckich warto się zastanowić nad scenariuszami, które mogą się rozegrać na rynku po drugiej turze.
Po 120 dniach od inauguracji Trumpa amerykańskie indeksy wracają do poziomów sprzed objęcia urzędu.
Wyborcze rozstrzygnięcia w Europie Środkowo-Wschodniej przyciągnęły uwagę inwestorów.
Adaptacja i elastyczność to dziś kluczowe cechy liderów i dobrego przywództwa – ocenił w trakcie kongresu Impact’25 Michał Gajewski, prezes Santander Bank Polska.
Dobry timing i selekcja to w moim odczuciu w większym stopniu klucz do sukcesu zarówno w końcówce pierwszego półrocza, jak i drugiego półrocza 2025 r.
Ostatnio, przyglądając się między innymi sytuacji technicznej S&P 500, sugerowałem, że pułap 5646 pkt może okazać się istotnym elementem weryfikującym wiarygodność kreowanego obecnie ruchu popytu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas