Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.09.2016 08:18 Publikacja: 08.09.2016 08:18
Andrzej Bebłociński, szef sprzedaży instytucjonalnej
Foto: Archiwum
Mimo braku wskazówek ze strony Rady, że stopy w najbliższych miesiącach mogą zostać obniżone, kontrakty FRA po południu kwotowano o kilka punktów niżej niż rano. Kontrakt na trzymiesięczną stawkę WIBOR rozliczany za dziewięć miesięcy można było wczoraj kupić po 1,58 proc. Trzymiesięczny WIBOR tymczasem ustalono wczoraj na poziomie 1,71 proc. O dalszych kilka punktów spadły wczoraj rentowności krajowych obligacji. Oferowaną na ostatnim przetargu dziesięciolatkę serii DS0726 wyceniano w środę po południu z rentownością 1,73 proc., a od ubiegłego piątku jej cena wzrosła o niemal 2 proc. Rosła wycena niemieckiego bunda, amerykańskiego treasuriesa, obligacji włoskich i portugalskich. W stosunku do wszystkich walut regionu umacniał się wczoraj złoty. O dwa grosze mniej trzeba było płacić też za dolara i euro.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po pierwszej turze wyborów prezydenckich warto się zastanowić nad scenariuszami, które mogą się rozegrać na rynku po drugiej turze.
Po 120 dniach od inauguracji Trumpa amerykańskie indeksy wracają do poziomów sprzed objęcia urzędu.
Wyborcze rozstrzygnięcia w Europie Środkowo-Wschodniej przyciągnęły uwagę inwestorów.
Dobry timing i selekcja to w moim odczuciu w większym stopniu klucz do sukcesu zarówno w końcówce pierwszego półrocza, jak i drugiego półrocza 2025 r.
Ostatnio, przyglądając się między innymi sytuacji technicznej S&P 500, sugerowałem, że pułap 5646 pkt może okazać się istotnym elementem weryfikującym wiarygodność kreowanego obecnie ruchu popytu.
Na amerykańskim rynku wcześniejsza dynamiczna korekta została praktycznie równie szybko zakończona, jak się zaczęła.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas