Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.09.2016 08:36 Publikacja: 22.09.2016 08:36
Andrzej Bebłociński, szef sprzedaży instytucjonalnej, PKO BP
Foto: Archiwum
BoJ nie zdecydował się na oczekiwane obniżenie stóp procentowych ani na rozszerzenie skupu aktywów. Taka decyzja skłoniła część inwestorów do przyjęcia, że polityka luzowania realizowana przez tamtejszy bank centralny dotarła do ściany. W efekcie rentowność japońskiej dziesięciolatki wzrosła, po raz pierwszy od marca powyżej zera. Aż 1 proc. do dolara tracił jen. Taki obraz otrzymali rozpoczynający handel europejscy inwestorzy. Na tym tle rentowności bundów wzrosły o trzy pkt baz. i znów znalazły się powyżej zera. Przybyło również oferujących polski dług i jego ceny znalazły się poniżej poziomów wtorkowego zamknięcia.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po pierwszej turze wyborów prezydenckich warto się zastanowić nad scenariuszami, które mogą się rozegrać na rynku po drugiej turze.
Po 120 dniach od inauguracji Trumpa amerykańskie indeksy wracają do poziomów sprzed objęcia urzędu.
Wyborcze rozstrzygnięcia w Europie Środkowo-Wschodniej przyciągnęły uwagę inwestorów.
Dobry timing i selekcja to w moim odczuciu w większym stopniu klucz do sukcesu zarówno w końcówce pierwszego półrocza, jak i drugiego półrocza 2025 r.
Ostatnio, przyglądając się między innymi sytuacji technicznej S&P 500, sugerowałem, że pułap 5646 pkt może okazać się istotnym elementem weryfikującym wiarygodność kreowanego obecnie ruchu popytu.
Na amerykańskim rynku wcześniejsza dynamiczna korekta została praktycznie równie szybko zakończona, jak się zaczęła.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas