Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.09.2016 08:38 Publikacja: 23.09.2016 08:38
Paweł Kowalski, zarządzający funduszami, TFI PZU
Foto: Archiwum
Decyzję jako pierwsi ogłosili Japończycy, którzy główną stopę procentową utrzymali na poziomie minus 0,1 proc. i zapowiedzieli kontynuację programu luzowania ilościowego i jakościowego (QQE) z „kontrolą krzywej rentowności", która ma polegać na utrzymywaniu rentowności dziesięcioletnich obligacji na obecnym poziomie (okolice 0 proc.). Jest to pierwszy przypadek, kiedy bank centralny próbuje sterować poziomem długiej stopy procentowej i kształtem krzywej rentowności. Przy zmniejszającym się arsenale narzędzi dostępnych dla władz monetarnych możemy się spodziewać coraz więcej niestandardowych działań z ich strony w pogoni za nieosiągalnym do tej pory celem inflacyjnym.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po pierwszej turze wyborów prezydenckich warto się zastanowić nad scenariuszami, które mogą się rozegrać na rynku po drugiej turze.
Po 120 dniach od inauguracji Trumpa amerykańskie indeksy wracają do poziomów sprzed objęcia urzędu.
Wyborcze rozstrzygnięcia w Europie Środkowo-Wschodniej przyciągnęły uwagę inwestorów.
Dobry timing i selekcja to w moim odczuciu w większym stopniu klucz do sukcesu zarówno w końcówce pierwszego półrocza, jak i drugiego półrocza 2025 r.
Ostatnio, przyglądając się między innymi sytuacji technicznej S&P 500, sugerowałem, że pułap 5646 pkt może okazać się istotnym elementem weryfikującym wiarygodność kreowanego obecnie ruchu popytu.
Na amerykańskim rynku wcześniejsza dynamiczna korekta została praktycznie równie szybko zakończona, jak się zaczęła.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas