Jego zdaniem do przyspieszenia tempa mogą skłonić FED publikacje lepszych danych makro, lub „możliwe informacje o znacznym wsparciu fiskalnym". Williams nie ma w tym roku prawa głosu w FOMC.
USA – KONGRES: Głosowanie nad ustawą o systemie ubezpieczeń zdrowotnych (AHCA) w Izbie Reprezentantów zostało przesunięte na piątek – według mediów (CNBC) debata i głosowanie mogą mieć miejsce w godzinach 19-21. Kluczowe pozostaje zdobycie wymaganej większości mogącej poprzeć ten projekt – wczorajsze rozmowy z tzw. grupą Freedom Caucus (25 republikańskich kongresmenów) nie przyniosły postępów. Co ciekawe w przypadku fiaska głosowania, Biały Dom może pozostawić dotychczasowe rozwiązania Obamacare i przystąpić do procesowania ustaw podatkowych – wypowiedzi Chrisa Collinsa (przedstawiciela Republikanów), oraz Micka Mulvaney'a (przedstawiciela Białego Domu).
Wielka Brytania: Zdaniem Gertjana Vlieghe (gołębiego członka BOE), ostatnie lepsze odczyty inflacyjne nie mogą być przesłanką za podwyżką stóp procentowych. Jego zdaniem duży wpływ na inflację miało ostatnie osłabienie funta. Zdaniem Vlieghe mocną przesłanką byłoby dopiero ożywienie w płacach.
Japonia: Szef Banku Japonii dał do zrozumienia, że nie ma obecnie powodów do dokonywania zmian w polityce monetarnej, ucinając tym samym spekulacje, jakoby BOJ mógł zrewidować w górę długoterminowy cel dla rentowności obligacji utrzymywany w ramach programu kontroli krzywej rentowności. Nie wykluczył jednak, że taka dyskusja byłaby możliwa, jeżeli zobaczylibyśmy wyższe odczyty inflacyjne. Dzisiaj poznaliśmy też marcowe szacunki indeksu PMI dla przemysłu, który spadł do 52,6 pkt. wobec 53,3 pkt. wcześniej.
Nowa Zelandia: W lutym odnotowano deficyt w handlu zagranicznym rzędu 18 mln NZD (szacowano nadwyżkę rzędu 180 mln NZD). Warto jednak zwrócić uwagę, że w styczniu mieliśmy deficyt rzędu 257 mln NZD.