Sezon wyników w USA: eksport ratuje, taryfy straszą

Jednym z kluczowych czynników wpływających na oczekiwania inwestorów i analityków jest polityka celna prezydenta Donalda Trumpa.

Inteligentne okulary

inteligentne urządzenia AI nie muszą przybierać formy okularów – pojawiają się klipsy czy zawieszki z kamerą i mikrofonem.

Czas zapiąć pasy

Nasze decyzje nie wynikają z wad algorytmów, które stosujemy, a z wyjątkowości otoczenia, w którym dominuje prezydent Trump.

Tydzień pod znakiem inflacji

Według prognoz NBP w lipcu inflacja spadnie poniżej 3 proc., a w kolejnych kwartałach może nieco wzrosnąć, jeżeli ceny prądu zostaną odmrożone

WIG20 w trendzie wzrostowym. W kierunku 3000 pkt

Trend obowiązuje, dopóki nie zostanie zanegowany.

Globalny optymizm trwa, a odroczenie decyzji w sprawie ceł uspokaja

Ostatnie sesje na giełdach wpisują się w dominujący, średnioterminowy sentyment prowzrostowy, podkreślając różnice w dynamice rynków.

Czy Polacy inwestują dobrze?

To pytanie pojawia się czasem w dyskusjach branżowych. Często odnosi się do relatywnie niskiego zainteresowania rynkiem akcji w Polsce, w relacji do USA i...

Wakacje nigdy nie są nudne

Sektorami, na które warto zwrócić uwagę, są surowce i towary. Hossa na kawie i kakao już przeminęła. Teraz metale cieszą się zainteresowaniem.

Panika po mało znaczącej informacji – bolączka inwestorów

Najświeższym przykładem jest deprecjacja intradayowa akcji Synektika prawie o 20 proc. w reakcji na informacje o chińskiej konkurencji.

Świetny kwartał i świetne półrocze na rynkach

W teorii jesteśmy w ciekawym momencie na rynkach. A krajowy z dużym prawdopodobieństwem podąży za nastrojami globalnymi.

Co przyniesie słaby dolar?

Słaby dolar to szansa dla amerykańskich eksporterów, mocniejsze surowce w nim wyceniane, przepływy kapitału na rynki wschodzące.

Kwantowa przyszłość na kredyt

Mainframe’y zdominowały lata 70., WEB eksplodował w 90. latach, chmura rozkwitła po 2006 r., dziś króluje AI. Przegapiłeś każdy przełom? Nie szkodzi – ryne...

Inflacja nieznacznie w górę. Co zrobi RPP?

Czynnikami ryzyka wciąż pozostają wysokie tempo płac przekraczające 8 proc., ekspansywna polityka fiskalna oraz sytuacja geopolityczna na świecie.

2900 pkt na wykresie WIG20 w zasięgu wzroku?

Na polski rynek kapitałowy można patrzeć z wielu perspektyw. W dzisiejszej podróży proponuję spojrzenie od strony rynku walutowego.

Geopolityczny strach przegrywa z apetytem na ryzyko

Rynki akcyjne przetrwały okres napięć na Bliskim Wschodzie w sposób wręcz niewzruszony, pokazując swoją niezwykłą wewnętrzną siłę.

Rekord S&P 500 tuż-tuż?

Spadek ryzyk geopolitycznych powoduje realizację naszego scenariusza bazowego, czyli kontynuację wzrostów na rynkach akcji.

Oczy skierowane na ropę

Dynamika zdarzeń na Bliskim Wschodzie mogła wprawić w osłupienie nawet wytrawnych ekspertów z dziedziny geopolityki, nie mówiąc o inwestorach.

Spokojna reakcja rynku na amerykański atak

Rynek będzie z uwagą śledził doniesienia z Bliskiego Wschodu, a podwyższone napięcie geopolityczne może ciążyć globalnym notowaniom.

Nie mylmy nastrojów z fundamentami

Nie powinniśmy mylić zmian taktycznych ze zmianami strukturalnymi, nie powinniśmy mylić nastrojów z fundamentami.

RPP przed wyborem

12 czerwca, a zatem niemal tydzień temu, zespół Goldman Sachs Investment Research wypuścił interesującą notkę dotyczącą polskiego rynku akcji.