Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Siedziba Philipsa w Amsterdamie
Spółka opracowująca specjalną platformę technologiczną do szybkiej diagnostyki nowotworów rozpoczęła współpracę z Philipsem i instytutem badawczym CSEM w Szwajcarii. Umowa ma zaowocować stworzeniem prototypu urządzenia detekcyjnego (analizatora) wykorzystywanego w mikrosondach InProbe. Projekt otrzyma do 1,1 mln zł dofinansowania od Komisji Europejskiej. Koszt opracowania prototypu to 1,5 mln zł.
– W ramach projektu realizowanego przez SDS Optic wspólnie z Philipsem i CSEM powstanie pełna dokumentacja projektowa naszego analizatora dostosowana do poziomu produkcji przemysłowej. Co ważne, to my będziemy jej właścicielem. To z kolei pozwoli nam zachować pełną kontrolę nad kierunkiem rozwoju naszej technologii i produkować nasze analizatory w dowolnym miejscu na świecie, zapewniając przy tym potencjalnym partnerom gwarancję jakości – komentuje Mateusz Sagan, dyrektor operacyjny SDS Optic.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.