Z zapisów umowy wynika, że Scope Fluidics za udziały w Curiosity Diagnostics dostanie 100 mln dol., a dodatkowe do 70 mln dol. może otrzymać w płatnościach warunkowych. W tym 40 mln dol. jest przewidziane za realizację celów rozwojowo-regulacyjnych, a pozostałe do 30 mln dol. za realizację celów przychodowych. Cele mają być realizowane w latach 2022-2027.

- Cieszymy się, że technologię PCR|ONE przejmuje amerykańska firma Bio-Rad Laboratories, globalny lider w obszarze technik molekularnych. Jesteśmy przekonani, że dynamiczny zespół Curiosity Diagnostics oraz nasza technologia będą mogły w pełni rozwinąć skrzydła w Bio-Rad- komentuje Piotr Garstecki, prezes Scope Fluidics. Dodaje, że spółka pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami dla rynku opieki zdrowotnej.

Strony ustaliły, że część ceny nabycia w wysokości 9,45 mln dol. zostanie zapłacona w momencie uzyskania przez spółkę odpowiednich dokumentów od Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w wyniku których Curiosity Diagnostics przestanie być stroną łączących ją z EBI umów.

Dotychczasowi członkowie zarządu Curiosity Diagnostics, będący jednocześnie jej współzałożycielami, tj. Piotr Garstecki oraz Marcin Izydorzak, będą przez pewien czas świadczyć w ograniczonym okresie usługi doradcze na rzecz zespołu przejmowanej firmy.

Scope Fluidics jest notowane na NewConnect. W środę po rozpoczęciu sesji chętnych do zakupu akcji spółki jest tak wielu, że handel nie może ruszyć. Teoretyczny kurs otwarcia implikuje ponad 50-proc. wzrost.

Scope Fluidics opracowało technologię PCR|ONE do szybkiego zautomatyzowanego wykrywania infekcji oraz system BacterOMIC do zautomatyzowanego badania antybiotykowrażliwosci.

Bio-Rad Laboratories jest globalnym liderem w opracowywaniu, produkcji i wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów przeznaczonych do badań w dziedzinie life science i diagnostyki klinicznej. Grupa zatrudnia 7900 pracowników. Jej zeszłoroczne przychody wyniosły 2,9 mld dol.