Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 19.08.2020 05:05 Publikacja: 19.08.2020 05:05
Foto: materiały prasowe
Pozytywnego wrażenia na inwestorach nie zrobiły jednak opublikowane wyniki finansowe, ale postępy w prowadzonej restrukturyzacji. W maju br. decyzją warszawskiego sądu Braster został objęty przyspieszonym postępowaniem układowym Z zapowiedzi zarządu wynika, że jeden z celów procesu restrukturyzacji, tj. ograniczenie kosztów cashflow (bez amortyzacji) do poziomu ok. 30 proc. wartości za rok 2019, tj. do ok. 3,2 mln zł rocznie, znacznie się przybliżył. Spółka szacuje, że zostanie osiągnięty już w sierpniu br. – Podejmowane są nieustannie również działania związane z drugim celem, tj. wygenerowaniem odpowiedniego poziomu przychodów ze sprzedaży. Na nowo tworzony jest dział sprzedaży spółki. Wysokość wynagrodzeń osób w nim zatrudnionych lub z nim współpracujących będzie w prosty sposób powiązana z generowanymi wynikami – informuje Braster. Z rozmów przeprowadzonych z partnerami z Wietnamu, Malezji, Wielkiej Brytanii i Brazylii wynika, że większych zamówień można się spodziewać w ostatnim kwartale 2020 r. pod warunkiem złagodzenia restrykcji związanych z pandemią. Natomiast w ramach rozwoju części niemedycznej biznesu, we współpracy z jedną ze spółek zewnętrznych, które mają docelowo znaleźć się w przyszłej grupie, w siedzibie Brastera zbudowana została kontenerowa modułowa off-gridowa instalacja z wykorzystaniem magazynu energii.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas