Całkowity koszt projektu to 59,8 mln zł, a wnioskowana kwota dofinansowania jest równa rekomendowanej i wynosi 29,2 mln zł – wynika z informacji zawartych na opublikowanej liście ocenionych projektów.
Projekt Biomedu (o nazwie „Centrum innowacji biotechnologicznych BCG") otrzymał wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ( priorytet 2:Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R).
Biomed jest obecnie jedynym krajowym producentem m.in. deficytowej na rynku europejskim szczepionki BCG przeciw gruźlicy, leku onkologicznego na raka pęcherza moczowego Onko BCG, immunoglobuliny Gamma anty-D stosowanej w konflikcie serologicznym matczyno-płodowym i przeciwciał na żółtaczkę typu B (WZW typu B).
Już jakiś czas temu zarząd sygnalizował, że spółka planuje szereg inwestycji badawczo-rozwojowych i produkcyjnych, które poprawią jej konkurencyjność oraz zwiększą moce produkcyjne w obszarze najbardziej potencjałowych i poszukiwanych na rynkach leków – głównie szczepionki przeciwgruźliczej BCG, leku na raka pęcherza moczowego Onko BCG i leków krwiopochodnych.
O Biomedzie w tym roku jest głośno przede wszystkim z innego powodu – spółka ruszyła z produkcją leku przeciwko koronawirusowi. Lek bazuje na osoczu ozdrowieńców.