Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 13.10.2021 05:00 Publikacja: 13.10.2021 05:00
Foto: Adobestock
Według zaktualizowanych planów produkcja pierwszej partii preparatu zostanie zakończona nie później niż do końca I kwartału 2022 r., co wobec zakładanego wcześniej terminu do końca września br. oznacza co najmniej kilka miesięcy opóźnienia. Jak wyjaśnia spółka, przesunięcie terminu ma związek z wydłużeniem czasu dostawy do Chin składników niezbędnych do produkcji oraz na skutek przedłużającego się, w porównaniu z pierwotnymi założenia, procesu optymalizacji liofilizacji. – Trudności w zaplanowaniu długości procesu optymalizacji liofilizacji wynikają z jego złożoności związanej z przeskalowaniem produkcji kandydata na lek onkologiczny z wielkości laboratoryjnych na wielkości przemysłowe – wyjaśnia zarząd NanoGroup. Zamówione przez NanoVelos materiały są niezbędne do zakończenia badań przedklinicznych i rozpoczęcia badań klinicznych w kierunku leczenia raka jajnika u pacjentów. W marcu spółka podpisała umowę z chińskim Guangdong Sunho Pharmaceutical na produkcję pierwszej partii leku PolEpi, stanowiącą jeden z kluczowych etapów pośrednich w procesie uzyskania przez NanoVelos leku na raka jajnika. Według pierwotnego harmonogramu rozpoczęcie badań I fazy klinicznej na ludziach miało nastąpić w 2022 r. Spółka zakładała także rozpoczęcie procedury rejestracyjnej, a następnie dopuszczenie PolEpi do obrotu po zakończeniu badań klinicznych II fazy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas