Okazało się, że 40 proc. respondentów inwestowało w kryptowaluty, 41 proc. z nich w postaci fizycznej. Pozostali najprawdopodobniej wybierali kontrakty terminowe lub inne instrumenty finansowe. 61 proc. ogółu respondentów spodziewa się zwiększenia swojej ekspozycji na kryptowaluty w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy, a 32 proc. było najbardziej zainteresowanych usługami brokerskimi, aby uzyskać ekspozycję na kryptowaluty.
54 proc. ankietowanych przewiduje, że cena Bitcoina wyniesie od 40 000 do 100 000 USD, 22 proc. respondentów sądzi natomiast, że w ciągu 12 miesięcy cena przekroczy 100 000 USD. 34 proc. uważa, że ??regulacje i zezwolenia są największymi przeszkodami w rozpoczęciu alokacji środków na aktywa cyfrowe.
Badanie przeprowadzono z udziałem 280 respondentów, a próba obejmowała zarówno fundusze hedgingowe i emerytalne, jak i firmy ubezpieczeniowe czy podmioty zarządzające aktywami. Te firmy mogą być zainteresowane usługami powierniczymi. Zapewne dlatego spółka PayPal, która rozpoczęła świadczenie usług brokerskich w odniesieniu do kryptowalut w październiku 2020 r koncentrując się wyłącznie na oferowaniu kryptowalut inwestorom detalicznym, dąży do rozszerzenia tej oferty również na inwestorów instytucjonalnych. Poinformowała o przejęciu europejskiej kryptowalutowej firmy powierniczej Curv za kwotę sięgającą ponoć 200 mln USD. Dołączyłaby do takich banków, jak JPMorgan, BNY Mellon, Deutsche Bank czy Goldman Sachs, które już oferują tego rodzaju usługi - przypomina Mads Eberhardt, analityk rynku kryptowalut Saxo Banku.
Transakcja ta sugeruje ponadto, że PayPal chce przechowywać kryptowaluty swoich klientów detalicznych z wykorzystaniem własnego rozwiązania w zakresie usług powierniczych, co może zwiększyć marże w odniesieniu do obszaru działalności związanego z kryptowalutami. W tym momencie środki są podobno przechowywane przez amerykańską firmę brokerską Paxos, która współpracuje również z PayPal w zakresie usług brokerskich.