Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

Spis załączników:
  1. Zal. nr 1 do rb 10 - projekty uchwał zgłoszone przez akcjonariusza_JG.pdfProjekty uchwał zgłoszone przez akcjonariusza

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 10 / 2026
Data sporządzenia: 2026-06-15
Skrócona nazwa emitenta
DGA
Temat
Zgłoszenie przez akcjonariusza projektów uchwał na Zwyczajne Walne Zgromadzenie DGA S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie – informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd DGA S.A. informuje, że w dniu 12 czerwca 2026 r., akcjonariusz – Jarosław Głowinkowski – zgłosił kolejne projekty uchwał na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki, które odbędzie się w dniu 29 czerwca 2026 r. o godz.: 10:00. Projekty uchwał dotyczą:

1. uchwały w sprawie podejmowania działań inwestycyjnych z innymi podmiotami, grupami podmiotów oraz dokonywanie podziału DGA S.A.
2. uchwały w sprawie wyboru członka Rady Nadzorczej DGA S.A. w drodze głosowania.

Mając powyższe na uwadze, Zarząd dokonał analizy ww. zgłoszenia i wskazuje, że w odniesieniu do uchwały:

1. w sprawie podejmowania działań inwestycyjnych z innymi podmiotami, grupami podmiotów oraz dokonywanie podziału DGA S.A. żądanie akcjonariusza nie może zostać uwzględnione z uwagi na fakt, że porządek obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia nie przewiduje punktu, w ramach którego można by procedować taką uchwałę, a prawo do żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy minął 8 czerwca 2026 r.

2. w sprawie wyboru członka Rady Nadzorczej w drodze głosowania żądanie akcjonariusza nie może zostać uwzględnione, ponieważ zgodnie z art. 385 § 3 Kodeksu spółek handlowych wniosek taki może złożyć akcjonariusz reprezentujący co najmniej jedną piątą kapitału zakładowego. Pan Jarosław Głowinkowski nie wykazał spełnienia tego warunku. Informacja ta została już wskazana w raporcie bieżącym nr 9/2026 z dnia 9 czerwca 2026 r.

Mając powyższe na uwadze aktualny pozostaje porządek obrad oraz projekty uchwał wskazane w raporcie bieżącym nr 9/2026 z dnia 9 czerwca 2026 r.

Załączniki do niniejszego raportu stanowią:
- załącznik nr 1 – projekty uchwał zgłoszone przez akcjonariusza w dniu 12 czerwca 2026 r.

Załączniki
Plik Opis
Zal. nr 1 do rb 10 - projekty uchwał zgłoszone przez akcjonariusza_JG.pdf
Zal. nr 1 do rb 10 - projekty uchwał zgłoszone przez akcjonariusza_JG.pdf
Projekty uchwał zgłoszone przez akcjonariusza

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE>>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2026-06-15 Andrzej Głowacki Prezes Zarządu
20260615_181924_1916507801_Zal._nr_1_do_rb_10_-_projekty_uchwal_zgloszone_przez_akcjonariusza_JG.pdf