FALSEkorekta
Raport bieżący nr16/2013
(kolejny numer raportu / rok)
Temat raportu:Informacja o zawarciu lub zmianie przez fundusz lub jednostkę od niego zależną znaczącej umowy
Podstawa prawna:§ 42 ust. 1pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r. Nr 33, poz. 259)
Data przekazania:2013-12-12
ARKA BZ WBK FUNDUSZ RYNKU NIERUCHOMOŚCI 2 FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY
(pełna nazwa funduszu)
ARKA BZ WBK FUNDUSZ RYNKU NIERUCHOMOŚCI 2 FIZBZ WBK TFI S.A.
(skrócona nazwa funduszu)(nazwa towarzystwa)
61-739POZNAÑ
(kod pocztowy)(miejscowość)
PL. WOLNOŚCI16
(ulica)( numer)
(0-61) 855 73 22(0-61) 855 73 21
(telefon)(fax)(e-mail)
2090001115300889464www.arka.pl
(NIP)(REGON)(WWW)
PlikOpis
OKREŚLENIE ZDARZENIA
TRUE
FALSE
FALSE
FALSE
OKREŚLENIE STRON TRANSAKCJI
FALSETRUETRUE
PK 16 Sp. z o.o. PK 16 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.
ul. Marszałkowska 142 00- 061 Warszawaul. Marszałkowska 142 00- 061 Warszawa
SZCZEGÓŁY UMOWY
2013-12-09
BZ WBK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Poznaniu, działając w imieniu i na rzecz ARKA BZ WBK Funduszu Rynku Nieruchomości 2 FIZ (dalej: "Fundusz") informuje, iż w dniu 11 grudnia 2013 r., Fundusz powziął informację o zawarciu w dniu 09 grudnia 2013 r. umowy pożyczki (dalej: "Umowa Pożyczki") zawartej pomiędzy jednostkami zależnymi Funduszu, tj. PK 16 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: "Pożyczkodawca"), a PK 16 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (dalej: "Pożyczkobiorca").
Na podstawie zawartej Umowy Pożyczki Pożyczkodawca udzielił Pożyczkobiorcy pożyczki do kwoty 18.300.000 zł (słownie: osiemnaście milionów trzysta tysięcy złotych 00/100) z przeznaczeniem na działalność operacyjną Pożyczkobiorcy oraz na finansowanie zakupu inwestycyjnego nieruchomości. Pożyczkobiorca dokona spłaty całej pożyczki natychmiast po wypowiedzeniu Umowy przez Pożyczkodawcę lub nie pó¼niej niż 28 czerwca 2014 r., w zależności od tego, który z powyższych terminów przypadnie wcześniej. Pożyczkobiorca zapłaci odsetki naliczone od niespłaconej kwoty pożyczki według stopy lombardowej NBP ustalonej przez Radę Polityki Pieniężnej powiększonej o marżę w wysokości 1 punktów procentowych w skali roku. Odsetki będą naliczane w oparciu o faktyczną liczbę dni, które upłynęły oraz rok składający się z 365 dni. Odsetki będą płatne kwartalnie, z dołu, 31 marca, 30 czerwca, 30 września i 31 grudnia każdego kolejnego roku obowiązywania Umowy. Pożyczkobiorca jest uprawniony do złożenia Pożyczkodawcy pisemnego wniosku o wyrażenie zgody na zmianę terminu płatności odsetek. Jeśli data całkowitej spłaty pożyczki będzie przypadała w innej dacie niż data wskazana powyżej, wówczas Pożyczkobiorca zapłaci odsetki za okres przypadający od daty dokonania ostatniej płatności odsetek do daty całkowitej spłaty Pożyczki w dniu dokonania całkowitej spłaty pożyczki. Pożyczkobiorca będzie miał prawo żądać najpó¼niej na 5 dni roboczych przez terminem płatności odsetek ich kapitalizacji. W celu zabezpieczenia wierzytelności przysługujących Pożyczkodawcy od Pożyczkobiorcy na podstawie Umowy Pożyczki, Pożyczkobiorca zobowiązuje się na każde żądanie Pożyczkodawcy: • ustanowić zabezpieczenie wierzytelności w formie i treści satysfakcjonującej Pożyczkodawcę; lub (wedle wyboru dokonanego przez Pożyczkodawcę), • spowodować, że osoba trzecia wskazana przez Pożyczkodawcę ustanowi zabezpieczenie wierzytelności w formie i treści satysfakcjonującej Pożyczkodawcę. Pożyczkobiorca zobowiązuje się, że każde z powyższych zabezpieczeń, (a) zostanie skutecznie (zaś w przypadku zabezpieczeń podlegających wpisowi do rejestrów publicznych – także prawomocnie) ustanowione w terminie 30 dni roboczych od dnia, w którym Pożyczkodawca zażąda jego ustanowienia. W razie wystąpienia któregokolwiek z przypadków naruszenia wskazanych w Umowie Pożyczki, Pożyczkodawca może wedle swego uznania: • wypowiedzieć niniejszą Umowę, w wyniku czego wszelkie zobowiązania pieniężne Pożyczkobiorcy wynikające z Umowy staną się natychmiast wymagalne i będą podlegały natychmiastowej spłacie; • zażądać, aby Pożyczkobiorca dokonał niezwłocznej spłaty części pożyczki w kwocie wskazanej przez Pożyczkodawcę; lub • zażądać, aby Pożyczkobiorca niezwłocznie wykonał wszelkie niepieniężne zobowiązania wynikające z Umowy. Pożyczkobiorca jest jedynym komplementariuszem Pożyczkodawcy, a Fundusz jest jedynym wspólnikiem Pożyczkobiorcy.
n.d.
FALSE
FALSE
FALSE
FALSE
Umowa została uznana za znaczącą, gdyż spełnione są kryteria określone w § 2 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku – w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (Dz. U. Nr 33, poz. 259), ), tzn. jej przedmiot dotyczy pożyczki środków pieniężnych. Wartość przedmiotu umowy przekracza 10% kapitałów własnych emitenta.
PlikOpis
2013-12-12 Anna Mucha Radca Prawny