Trwająca od dwóch dni konsolidacja kursu EURUSD w pobliżu istotnych oporów wskazuje, że rynek wykona znaczący ruch po publikacji danych o 14:30. Rynek oczekuje dobrych danych więc jakikolwiek słabszy odczyt może sprowokować przebicie oporu na 1,3050. Kierunek wybicia wyznaczy trend na początek przyszłego tygodnia. Dodatkowo o godzinie 16:00 będą publikowane dane o zamówieniach fabrycznych w grudniu oraz indeks nastrojów Uniwersytetu Michigan. Zamówienia fabryczne mogą być gorsze od oczekiwań ze względu na widoczną słabość amerykańskiego przemysłu, natomiast oczekuje się, że indeks nastrojów będzie wyższy ze względu na dobrą kondycję giełdy i kondycję rynku pracy.
USD/PLN
Dolar nadal pozostaje pod wpływem komunikatu po posiedzeniu FOMC, który dał nadzieję na przedłużenie sielanki na rynkach zgodnie ze scenariuszem tzw "goldilocks economy". Chodzi o stabilny wzrost PKB przy niskiej inflacji. W ten scenariusz wpisuje się powolne osłabianie się dolara. Dzisiejsze dane z USA mogą osłabić dolara. Przełoży się to na wybicie USDPLN w kierunku 2,96. Najbliższym wsparciem dla kursu jest poziom 2,984. Opór znajduje się w pobliżu 3,02.
EUR/PLN
Relatywna siła złotówki w ostatnich dniach uspokoiła nieco nastroje na rynku. Kurs wrócił do konsolidacji po zeszłotygodniowym osłabieniu. Dzisiejsze dane z USA mogą przyczynić się do dalszego umocnienia złotówki o ile dolar znacząco się nie umocni. Korekcyjne spadki rentowności w USA pomagają polskim obligacjom. Utrzymuje się również bardzo dobry sentyment na giełdach, co dodatkowo sprzyja złotówce. Spodziewamy się kontynuacji konsolidacji złotówki w ostatnich zakresach - między 3,8850 i 3,915.